Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Podwójna Podstawka pod Monitor
Podstawka pod monitor – jaką wybrać? Ranking najlepszych modeli
29/06/2022
eleganckie biurko do home office
Eleganckie biurko do Home Office – nowoczesne rozwiązania
05/07/2022

Klawiatura mechaniczna low-profile - poradnik jaką wybrać?

Keychron - K3 Non-Backlight Ultra-Slim Wireless Mechanical Keyboard v2 - Biała Bezprzewodowa Klawiatura Mechaniczna Slim

Klawiatura mechaniczna low-profile – zastanawiasz się jaką wybrać? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że rynek oferuje coraz więcej modeli i podjęcie ostatecznej decyzji może być nieco problematyczne. Stąd pomysł na ten artykuł. Poniżej przedstawimy Ci 5 klawiatur mechanicznych wartych szczególnej uwagi, abyś mógł dokonać wyboru tej idealnej dla siebie.

Pierwsza klawiatura mechaniczna - szybki poradnik którą wybrać​

Klawiatura mechaniczna low-profile, którą przedstawimy jako pierwszą to Keychron K5 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard. Mimo, że jest niskoprofilowa to posiada cały 104-klawiszowy układ. Wyposażoną ją także w klawisze multimedialne Mac.

Dana klawiatura mechaniczna jest bezprzewodowa i można ją połączyć z maksymalnie 3 urządzeniami przez Bluetooth 5.1. Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników klawiatur przewodowych – posiada także tryb przewodowy z połączeniem USB typu C.

Jeżeli chodzi o budowę Keychron K5 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard, posiada aluminiowy korpus o grubości 18 mm. Zapewnia użytkownikowi maksymalne ergonomiczne wsparcie, ponieważ jest delikatnie nachylona u podstawy. Będzie idealnym wyborem dla osób, które dużo piszą lub grają.

Keychron K3

Kolejna klawiatura mechaniczna low-profile to Keychron K3 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard v2. Tak, jak w przypadku Keychron K5 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard łączy się z maksymalnie 3 urządzeniami przez Bluetooth 5.1. Istnieje także możliwość podłączenia jej poprzez kabel USB typu C. Ten model także wyposażono w klawisze multimedialne Mac.

Co ważne, Keychron K3 ma bardziej odporną konstrukcję, a także formę wtryskową w nasadkach klawiszy. Jej aluminiowy, opływowy korpus w połączeniu z niskoprofilowym przełącznikiem, który jest o 40% smuklejszy sprawia, że należy do najcieńszych klawiatur mechanicznych na świecie. Posiada także regulowane gumowe nóżki, dzięki czemu komfort podczas pisania na niej znacząco wzrasta. Tym samym, nawet pisanie przez wiele godzin nie jest męczące i sprawia przyjemność.

Keychron - K3 Non-Backlight Ultra-Slim Wireless Mechanical Keyboard v2 - Biała Bezprzewodowa Klawiatura Mechaniczna Slim

Klawiatura mechaniczna low-profile, o której opowiemy w tym akapicie to Keychron K3 Non-Backlight Ultra-Slim Wireless Mechanical Keyboard v2. Łączy się poprzez Bluetooth z 3 urządzeniami tak jak jej siostra z akapitu wyżej. Kolejną ich wspólną cechą jest posiadanie układu klawiszy multimedialnych Mac.

Przejdźmy teraz do różnic. Przede wszystkim, Keychron K3 Non-Backlight Ultra-Slim Wireless Mechanical Keyboard v2 nie jest podświetlana. Dzięki temu, może działać nawet przez około miesiąc (w tym przez 8 godzin dziennie) lub do 268 godzin na jednym ładowaniu. To oznacza, że świetnie sprawdzi się dla osób, które dużo podróżują i pracują poza biurem czy w przypadku pracy zdalnej – domem.

Keychron K7

Czas na przedstawienie Keychron K7 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard v2. To kolejna klawiatura mechaniczna low-profile zdecydowanie warta uwagi. Co istotne – także bezprzewodowa. Za pośrednictwem stabilnego Broadcom Bluetooth 5.1 można ją łączyć z maksymalnie 3 urządzeniami i płynnie przełączać między takimi sprzętami, jak iPhone, iMac czy iPad. I tak samo, jak w przypadku większości bezprzewodowych klawiatur marki Keychron, ona również posiada możliwość podłączenia do komputera za pomocą kabla USB typu C.

Dana klawiatura przeznaczona jest zarówno dla systemu macOS, jak i Windows. Posiada układ klawiszy multimedialnych Mac, w związku z tym szczególnie zainteresuje wszystkich miłośników marki Apple.

Kontynuując temat klawiszy, warto wspomnieć, że kompaktowy układ 65% Keychron K7 został wyposażony w dedykowane klawisze strzałek, które są zaprojektowane tak, aby zminimalizować ilość miejsca i zapewnić dostęp do wszystkich niezbędnych klawiszy multimedialnych oraz funkcyjnych. Tym samym, Keychron K7 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard v2 będzie doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie w klawiaturze funkcjonalność i przyjemność podczas pisania.

Klawiatura mechaniczna low-profile - poradnik jaką wybrać?​

Ostatnia klawiatura mechaniczna low-profile to Nuphy Air75 Wireless Mechanical Keyboard. Zachwycająca swoim designem, innowacyjna, w 75% ultracienka. Co ważne, jest również bezprzewodowa i łączy się poprzez Bluetooth 5.0 aż z czterema urządzeniami!

Przejdźmy jednak do budowy Air75. Dzięki ultracienkiej aluminiowej ramie, nasadkom klawiszy PBT oraz niskoprofilowym przełącznikom mechanicznym Gateron, jej najcieńsza część ma tylko 16 mm. Dzięki procesowi tłoczenia stopu aluminium, switche zostały całkowicie ukryte pod aluminiową ramą i nasadkami klawiszy. Tym samym, dana klawiatura zdecydowanie wyróżnia się na rynku swoim eleganckim designem.

Nuphy Air75 Wireless Mechanical Keyboard została zaprojektowana tak, aby była kompatybilna z macOS oraz Windows. Zawiera układ klawiszy multimedialnych Mac dla użytkowników sprzętu typu iMac oraz klawisze skrótów. Co więcej, posiada również opcję Hot-Swappable, która umożliwia łatwą wymianę lub modernizację przełączników bez lutowania. Będzie zatem idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą dostosować klawiaturę do swojego sposobu pisania.

Wybierz idealny model dla siebie:

0
[]