Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Jakie gadżety do iPada warto mieć u siebie?
Jakie gadżety do iPada warto mieć u siebie?
10/10/2023
Jakie gadżety do MacBooka warto mieć u siebie?
Jakie gadżety do MacBooka warto mieć u siebie?
26/10/2023

Jaka klawiatura mechaniczna 75 % będzie najlepsza? 5 propozycji

Jaka klawiatura mechaniczna 75 % będzie najlepsza? 5 propozycji

Klawiatura mechaniczna 75 % cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza u osób korzystających z laptopów. Posiada układ składający się z 85 klawiszy. Zachowano w niej także klawisze kierunkowe oraz klawisze F. Co istotne, jest bardziej kompaktowa ze względu na to, że nie posiada klawiatury numerycznej oraz niektórych klawiszy nawigacyjnych (Insert, PrtScn, Scroll Lock i Pause). Tym samym, jest bardzo lubiana przez osoby przyzwyczajone do klawiatury w laptopie – głównie ze względu na kompaktowy rozmiar i tym samym większą mobilność. Jednak jej rosnąca popularność sprawiła, że wybór tej idealnej spośród wielu modeli nie należy do najłatwiejszych. Dlatego postanowiliśmy napisać ten artykuł. Poniżej przedstawimy Ci klawiatury mechaniczne 75%, na które według nas zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Jaka klawiatura mechaniczna 75 % będzie najlepsza? 5 propozycji

Dany artykuł rozpoczniemy od przedstawienia klawiatury mechanicznej Keychron K3 Pro QMK/VIA Wireless Mechanical Keyboard. To zdecydowanie jedna z najbardziej zbliżonych klawiatur do tej, która znajduje się w urządzeniu od Apple jakim jest Macbook Pro. Głównie za sprawą niskiego profilu. Co istotne, wyróżnia ją możliwość personalizacji. Dana klawiatura mechaniczna 75 % umożliwia programowanie oraz mapowanie za pomocą QMK i VIA. Co więcej, pozwala także wymienić każdy switch na prawie wszystkie dostępne na rynku 3-pinowe oraz 5-pinowe switche mechaniczne typu MX ( np. Gateron, Kailh, Cherry). To wszystko dzięki opcji hot-swappable. Tym samym, ta klawiatura będzie odpowiednim rozwiązaniem dla osób, którym zależy na możliwości personalizacji.

Jaka klawiatura do Macbooka Pro będzie najlepsza? 5 propozycji

Druga klawiatura, którą przedstawimy w tym artykule to NuPhy Air75. Zacznijmy od jej wyglądu, obok którego nie sposób przejść obojętnie – należy do jednych z najcieńszych klawiatur mechanicznych. Co ważne, NuPhy Air75 jest bezprzewodowa i łączy się poprzez Bluetooth 5.0 nawet z czterema urządzeniami. Posiada układ klawiszy multimedialnych Mac dla użytkowników urządzenia Apple jakim jest Macbook. Co więcej, posiada również opcję hot-swap, która umożliwia łatwą wymianę lub modernizację przełączników bez konieczności lutowania. Będzie zatem idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy Macbooka, którzy chcą móc dostosowywać klawiaturę całkowicie pod swoje potrzeby.

Jaka klawiatura mechaniczna 75 % będzie najlepsza? 5 propozycji

Klawiatura mechaniczna, na którą również warto zwrócić uwagę to Keychron V1. Zacznijmy, od tego, że posiada akustyczną podkładkę silikonową i podwójne nasadki PBT. Co istotne, Keychron V1 została zaprojektowana w ten sposób, aby każdy z jej elementów był łatwy w montażu. Między innymi dzięki opcji hot-swappable. Keychron V1 posiada także oprogramowanie QMK/VIA, które umożliwia programowanie i mapowanie dowolnych klawiszy. Dana klawiatura będzie także dobrym rozwiązaniem dla programistów, ponieważ posiada potężny MCU o strukturze Arm uzbrojony w 128K Flash.

Jaka klawiatura mechaniczna 75 % będzie najlepsza? 5 propozycji

Kolejna klawiatura mechaniczna o rozmiarze 75, na którą zdecydowanie warto wrócić uwagę to NuPhy Halo75. Zacznijmy od tego, że jest bezprzewodowa – umożliwia połączenie nawet z 4 urządzeniami. Posiada także układ klawiszy multimedialnych Mac dla osób korzystających z urządzeń Apple. Co więcej, będzie także dobrym rozwiązaniem dla fanów customizacji, ponieważ posiada opcję hot-swap. NuPhy Halo75 wyróżnia także bateria o pojemności 4000 mAh, która może wytrzymać 320 godzin ciągłego użytkowania. Tym samym, dana klawiatura będzie odpowiednia dla osób, którym zależy na mobilności i braku ograniczeń.

keychron k2 hot-swappable

Ostatnia klawiatura mechaniczna, którą przedstawimy w tym artykule to Keychron K2 (Hot-swappable). Posiada chipset Broadcom Bluetooth 5.1, dzięki czemu łączy się nawet z 3 urządzeniami. Co istotne, K2 jest kompatybilna ze wszystkimi systemami operacyjnymi – zarówno z MacOs, jak i Windows. Jednak szczególnie rekomendujemy ją posiadaczom sprzętu marki Apple, ponieważ posiada klawisze multimedialne w układzie Mac. Polecamy ją także osobom, którym zależy na możliwości customizacji. Otóż Keychron K2 za sprawą opcji hot-swappable umożliwia wymianę klawiszy bez konieczności lutowania. Z tego względu, Keychron K2 będzie odpowiednia dla osób, którym zależy na możliwości personalizacji urządzeń i dostosowywania ich pod swoje potrzeby.

Klawiatura mechaniczna 75 % : wybierz model dla siebie:

0
[]