Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Akcesoria do Macbooka – praktyczne i stylowe propozycje
08/12/2020
Jaki adapter do Macbooka
Jaki Adapter do Macbooka M1 i M2 wybrać? Ranking i porównanie adapterów Satechi.
24/02/2021

Efektywna praca zdalna – poradnik, jak robić to dobrze

Efektywna praca zdalna

Dla wielu osób praca zdalna to jedyna możliwość jakiegokolwiek zarobku. W tej grupie najczęściej znajdują się kobiety, które wychowują małe dzieci. Świeżo upieczone mamy wybierające opcję home office mogą spełnić się w obu dziedzinach (praca zawodowa oraz opieka nad dzieckiem). Efektywna praca zdalna jest także doskonałym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, dzięki niej osoby z upośledzeniami mają możliwość wykonywania obowiązków zawodowych i poprawienia swojej sytuacji finansowej. Ponadto praca zdalna jest modnym i docenianym sposobem zarobku dla bardzo dużego grona osób nazywanego freelancerami.

Home Office najczęściej polega na wykonywaniu zadań powierzonych przez pracodawcę poza siedzibą firmy. W tym celu każdy pracownik zdalny powinien dobrze przygotować swoje miejsce do wykonywania spraw zawodowych. Przede wszystkim zadbać o oddzielną strefę do pracy, zaplanować godziny aktywności zawodowej i przemyśleć urządzenie  home office. Oddzielenie życia prywatnego od pracy wymaga dużej samodyscypliny, dlatego warto zapoznać się z kilkoma krokami, które ułatwią Ci pracę z domu.

Efektywna praca zdalna – jak osiągnąć sukces? 

Biurko do pracy w domu i Home Office

Zanim rozpoczniemy pracę zdalną koniecznie zadbajmy o odpowiednie warunki sprzyjające wykonywaniu naszych obowiązków. Oddzielne pomieszczenie, bądź wyizolowana część pokoju to najlepsze rozwiązanie. Praca w samotności pozwala lepiej się skupić, nawet gdy inni domownicy aktualnie przebywają w domu. Dodatkowo trzeba pamiętać, że być może w trakcie pracy będziesz korzystać z kamery, dlatego dobrze jest zadbać o porządek za nami i wokół nas.

W każdym domowym office nie może zabraknąć ergonomicznego biurka i fotela, a także niezbędnych narzędzi (komputera, telefonu komórkowego, dostępu do Internetu i dodatkowych przyrządów). Wybierając meble do naszego miejsca pracy pamiętajmy, aby były one dobrze dopasowane do przestrzeni, którą dysponujemy (odpowiednia wielkość i konstrukcja np. biurka narożne). Dodatkowo zwróćmy uwagę na ich wykonanie, czy są solidne, mają możliwość regulacji i posiadają wyprofilowane kształty promujące zdrową postawę? Jeżeli w naszej pracy często używamy notatników, dokumentów i artykułów biurowych dobrym rozwiązaniem są biurka z wbudowanymi szufladami. Jeśli zależy nam na dużej ilości miejsca do pracy, a jednocześnie chcemy zaoszczędzić przestrzeń w domu świetną opcją będą biurka z wysuwanymi pulpitami.

Efektywna praca zdalna jest możliwa tylko wtedy, gdy będziemy skupieni i wszystkie niezbędne narzędzia będą znajdować się blisko nas. Utrzymanie porządku w Home office to niestety trudne zadanie, ale w tym celu pomocne okazują się różnego rodzaju akcesoria na biurko. Skórzane maty na biurko zapewnią ochronę blatu i pozwolą zadbać o higieniczną czystość miejsca pracy. Ponadto różnego rodzaju organizery skutecznie zabezpieczą kable, a podstawki pod laptopy zadbają o odpowiednią wysokość komputera i właściwą regulację powietrza.

0
[]