Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Efektywna praca zdalna
Efektywna praca zdalna – poradnik, jak robić to dobrze.
19/02/2021
Klawiatura Keychron
Klawiatura Keychron – jaki model klawiatury wybrać?
27/08/2021

Jaki Adapter do Macbooka M1 i M2 wybrać? Ranking i porównanie adapterów Satechi.

Efektywna praca zdalna

Zakupiłeś właśnie najnowszy model Macbook M1 lub M2 Air lub Pro, z wielką niecierpliwością doczekałeś się jego dostawy, otworzyłeś piękne pudełko, dokonałeś szybkiej konfiguracji i właśnie chciałeś go podłączyć do zewnętrznego monitora. I właśnie…

Potrzebny Ci adapter. 

Apple postawił sprawę jasno i kilka lat temu dokonał rewolucji w swoich flagowych produktach zostawiając jedynie przyszłościowe złącza USB-C. Produktem komplementarnym stały się więc wielozadaniowe adaptery i huby, które pozwalają podłączyć zewnętrzne urządzenia do Twojego Macbooka. Na szczęście czołowi producenci elektroniki użytkowej z całego świata stanęli na wysokości zadania oferując swoim klientom szeroki zakres rozwiązań w tej dziedzinie, różniących się od siebie  konfiguracją i pułapem cenowym. Będąc na tym etapie i po sprawdzeniu dostępnej oferty rynkowej z pewnością zdążyłeś już zadać sobie to pytanie – jaki Adapter do Macbooka M1 lub M2 wybrać?

Jaki adapter do Macbooka M1 lub M2? Multiport czy Hub?

Sprawa na pierwszy rzut oka jest prosta i powinieneś wybrać taką konfiguracją adaptera, jaką najczęściej wykorzystujesz w swojej pracy, gamingu lub codziennym użytkowaniu. Niestety nie zawsze tak jest, ponieważ dzisiaj możesz wyłącznie podpinać Pendrivea, a w przyszłym miesiącu możesz już podpinać kabel Ethernet, dwa zewnętrzne monitory i kilka dodatkowych urządzeń przez złącze USB-A i USB-C. Dobry adapter do Macbooka nie należy do małych wydatków, więc warto się dobrze zastanowić, co w niedalekiej przyszłości może być dla nas użyteczne. 

Musisz również podjąć decyzję, czy chciałbyś zakupić dla siebie Multiport, który podłączany jest do laptopa za pomocą kabla, czy może jednak Hub, którego podpina się „na sztywno”. Funkcjonalność obydwu adapterów jest bardzo podobna, więc często jest to kwestia bardziej wizualna. Przy wyborze Huba ważny jest kolor, ponieważ urządzenie naturalnie staje się przedłużeniem Twojego Macbooka. Adapter na kablu daje w tym zakresie zdecydowanie większą elastyczność.  

najlepszy adapter do macbooka

Najlepszy adapter do Macbooka od Satechi. Postaw na sprawdzonego producenta. 

Kolejny kluczowy aspekt, który przed zakupem trzeba rozważyć, to wybór najlepszego producenta. Tak jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie wybór jest spory i ciężko w krótkim czasie rozeznać się we wszystkich opiniach i rekomendacjach. Kupując drogi sprzęt, którym niewątpliwie jest Macbook Air lub Pro, zależy Ci, żeby Twój sprzęt był bezpieczny i funkcjonował na najwyższych możliwych obrotach. Właśnie z tego powodu, myśląc o naszych klientach i ich wysokich oczekiwaniach, postawiliśmy w naszym sklepie na bogatą ofertę adapterów amerykańskiej marki Satechi. 

Satechi to czołowy producent elektroniki użytkowej, który od wielu lat dostarcza innowacyjne akcesoria, będące praktycznym uzupełnieniem wszystkich produktów Apple. Stylowy design, najwyższa jakość wykonania oraz najnowsze rozwiązania technologiczne to cechy opisujące ich produkty i dokładnie tak prezentują się ich adaptery. Odpowiadając na pytanie tego artykułu – jaki adapter do Macbooka wybrać – dokonamy szczegółowego porównania ich szerokiej gamy produktowej tworząc prawdziwą rozpiskę przed dokonaniem ważnego zakupu. 

 Satechi Slim Aluminum Type-C Multi-port Adapter V2Satechi Usb-C Slim Multi-port With Ethernet AdapterSatechi Type-C Multi-port Adapter 4k With Ethernet V2Satechi Type-C Pro Hub AdapterSatechi Type-C Pro Hub Adapter With EthernetSatechi Type-C Dual Multimedia Adapter
Satechi Slim Aluminum Type-C Multi-Port Adapter V2Satechi USB-C SLIM MULTI-PORT WITH ETHERNET ADAPTERSatechi TYPE-C MULTI-PORT ADAPTER 4K WITH ETHERNET V2Satechi TYPE-C PRO HUB ADAPTERSatechi TYPE-C PRO HUB ADAPTER WITH ETHERNETSatechi Type-C Dual Multimedia Adapter
RodzajMultiport (Kabel)Multiport (Kabel)Multiport (Kabel)HubHubMultiport (Kabel)
Złącze1x USB-C1x USB-C1x USB-C2x USB-C2x USB-C2x USB-C
USB-C 1TakTakTakTakTakTak
USB-C 2NieNieNieTakNieNie
HDMI 1TakTakTakTakTakTak
HDMI 2NieNieNieNieNieTak
USB-A 1TakTakTakTakTakTak
USB-A 2TakTakTakTakTakTak
USB-A 3NieNieTakNieNieNie
Karta SDMicro + SDMicro + SDMicro + SDMicro + SDMicroMicro + SD
EthernetNieTakTakNieTakTak
KolorSpace Gray

Silver

Gold
Space Gray

Silver

Black
Space Gray

Silver

Gold
Space Gray

Silver

Gold
Space Gray

Silver
Space Gray

Silver
Cena279 zł349 zł399 zł369 zł379 zł449 zł
SprawdźSprawdźSprawdźSprawdźSprawdźSprawdź

Ranking adapterów do Macbooka M1 i M2. 

Jak widać na powyższym porównaniu – wybór adapterów Satechi jest naprawdę szeroki i każdy różni się od siebie dostępnymi portami, wyglądem, podpięciem czy ceną. Wskazanie najlepszego z nich jest proste, ale wiąże się to oczywiście ze wzrostem ceny. 

Satechi Type-C Dual Multimedia Adapter posiada wszystkie niezbędne funkcje, jeśli jednak nigdy nie planujesz korzystać z dwóch ekranów zewnętrznych jednocześnie lub posiadasz Macbooka M1, który po prostu nie ma takiej możliwości, to możesz z dużym powodzeniem zdecydować się na tańszy adapter Satechi Type-C Multi-port Adapter 4k With Ethernet V2 lub Satechi Usb-C Slim Multi-port With Ethernet Adapter

Jeżeli jesteś wyłącznie zdecydowany na Huba, to wybór jest prostszy. Satechi Type-C Pro Hub Adapter oferuje Ci jeden port USB-C więcej oraz slot na dużą kartę SD, podczas gdy Satechi Type-C Pro Hub Adapter With Ethernet daje Ci możliwość kablowego podpięcia do internetu. 

Z kolei osoby, które szukają prostego i ekonomicznego rozwiązania z pomocą przychodzi uniwersalny Satechi Slim Aluminum Type-C Multi-port Adapter V2, dający możliwość podpięcia HDMI, USB-C, 2x USB-A oraz kart SD i Micro SD. 

Wybór najlepszej opcji to przede wszystkim określenie swoich własnych preferencji i przeanalizowanie niezbędnych do korzystania z Macbooka portów. Mamy nadzieję, że nasze porównanie ułatwi Wam wybór i pozwoli znaleźć najlepszy adapter do Macbooka. Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą adapterów Satechi, to zapoznaj się z naszą szeroką ofertą. 

0
[]