Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Majówka w domu - przygotuj biurko do Home Office
Majówka w domu – przygotuj biurko do Home Office
29/04/2022
Klawiatura mechaniczna czy membranowa
Klawiatura mechaniczna czy membranowa – poradnik jaką wybrać?
10/05/2022

Przełączniki Gateron - Poradnik które switche wybrać?

Które switche wybrać?

Przełączniki Gateron są obowiązkowe dla każdego, komu zależy na płynnym pisaniu – niezależnie czy głównie gra przy komputerze, czy też pracuje. Dzięki nim, użytkowanie klawiatury staje się jeszcze przyjemniejsze, a Twoja codzienna praca zupełnie zmieni codzienne oblicze. Dodatkowo, switche Gateron mogą sprawić, że zmęczenie podczas długiego pisania ulegnie zmniejszeniu.

Twoja klawiatura mechaniczna Keychron również powinna je posiadać, dlatego przeczytaj nasz artykuł i wybierz odpowiednie dla siebie switche Gateron.

Switche Gateron określane są jednymi z najlepszych przełączników, które może posiadać klawiatura mechaniczna, między innymi z powodu swojej niezawodności (żywotność – 50 milionów naciśnięć klawiszy). Kompatybilne z diodami LED SMD są w pełni funkcjonalne z klawiaturą bezprzewodową Keychron Hot-Swappable. Switche Gateron wyróżnia również prostota instalacji i łatwość wymiany. Istnieje ich 7 rodzajów, w tym 3 podstawowe – Red, Blue i Brown.

Przełączniki Gateron - poradnik które switche wybrać?

 

Przełączniki Gateron Red

 

Czerwone switche Gateron cieszą się bardzo dużą popularnością na całym świecie wśród użytkowników klawiatury mechanicznej Keychron – to przełączniki liniowe. Zapewniają cichy dźwięk podczas uderzania w klawiaturę. Ich nacisk jest umiarkowany (45 g) i nie powoduje zmęczenia przy dłuższym używaniu klawiatury.

Przeznaczone są do codziennej pracy przy komputerze, pisania na klawiaturze oraz gier.

Przełączniki Gateron - poradnik które switche wybrać?

 

Przełącznik Gateron Blue

 

Niebieskie switche Gateron cechują unikalne wrażenia dotykowe oraz głośniejszy dźwięk niż w przypadku czerwonych przełączników. Ich siła nacisku to 60 g. Struktura niebieskich przełączników pozwala na pisanie przez długi czas bez uczucia zmęczenia. Na temat ich zakupu warto jednak porozmawiać ze współlokatorami – niebieskie switche Gateron są dość głośne.

 

Przeznaczone są do pisania na klawiaturze oraz gier.

Przełączniki Gateron - poradnik które switche wybrać?

 

Przełącznik Gateron Brown

 

Brązowe switche Gateron posiadają cechy zarówno czerwonego, jak i niebieskiego przełącznika, wyróżniają się jednak cichą pracą. Ich dźwięk nie zakłóca dźwięków dochodzących z otoczenia.

 

Przeznaczone są do gier, codziennej pracy i intensywnego pisania na klawiaturze. Warto pamiętać, że klawiatura mechaniczna Keychron znajduje się w naszym sklepie.

Switche Gateron - poradnik które switche wybrać?

Szukasz odpowiedniej klawiatury Keychron dla siebie?

 

Przełącznik Gateron Yellow

 

Żółte switche Gateron cieszą się coraz większą popularnością. Konstrukcją przypominają czerwone przełączniki Gateron – również są to przełączniki liniowe. Odczuwa się przy nich jednak różnicę z powodu siły nacisku (50 g), która jest o 5 g większa niż w przypadku czerwonych (45 g). Opór tych przełączników jest mocniejszy, ale wciąż nie wymagają dużej siły. Tym samym, poleca się je osobom, które lubią odczuwać sztywność, opór i szybkie odbicie.

 

Przeznaczone są do codziennej pracy przy komputerze, pisania na klawiaturze oraz gier.

Switche Gateron - poradnik które switche wybrać?

 

Przełączniki Gateron Green

 

Zielone switche Gateron są często uważane za ulepszoną wersję niebieskich. Ich siła nacisku (80 g) jest o 20 g większa niż w przypadku niebieskich (60 g). Zielone przełączniki stawiają silniejszy opór. Polecane są dla ludzi, których fascynuje efekt klasycznej maszyny do pisania.

 

Przeznaczone są do pisania na klawiaturze.

Które switche wybrać?

 

Przełączniki Gateron Black

 

Czarne switche Gateron to przełączniki liniowe o największej wytrzymałości ze wszystkich standardowych przełączników. Duża siła uruchamiająca przekłada się na większy nacisk z silniejszym mechanicznym oporem. To powoduje, że trudniej jest nacisnąć nieprawidłowy klawisz. Polecany jest osobom, które lubią nieco siłować się z przełącznikiem.

 

Przeznaczone są do pisania na klawiaturze oraz gier.

Które switche wybrać?

Przełączniki Gateron White

 

Białe switche Gateron mają najmniejszą siłę nacisku (35 g) spośród przełączników liniowych. Wyróżnia je niesamowita lekkość i miękkość. Pisanie na nich jest łatwe, ponieważ uruchamia się je z niewielkim naciskiem. Dźwięk kliknięcia również jest dość niski niski.

Przeznaczone są do pisania na klawiaturze i codziennej pracy przy komputerze.

Switche Gateron - poradnik które switche wybrać?

Chcesz wybrać switche Gateron idealne dla siebie?

0
[]