Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Przenośny powerbank Satechi - obowiązkowe akcesorium w podróży!
Przenośny powerbank Satechi – obowiązkowe akcesorium w podróży!
11/01/2024
Portfel sprzętowy - dlaczego warto wybrać Ledger?
Portfel sprzętowy – dlaczego warto wybrać Ledger?
25/01/2024

Akcesoria do klawiatury, które powinien mieć każdy klawiaturomaniak

Akcesoria do klawiatury, które powinien mieć każdy klawiaturomaniak

Klawiatura mechaniczna to nie tylko zwykłe urządzenie. Dla wielu osób to pasja i sprzęt, który nieustannie dopracowują. W związku z tym, akcesoria do klawiatury są dla nich niezwykle istotne. My również należymy do tej grupy! Tak więc, ten artykuł jest dla każdego klawiaturomaniaka, a także osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z klawiaturami mechanicznymi. Poniżej przedstawimy akcesoria będące prawdziwym must have. To właśnie z nimi zaprojektujesz idealną customową klawiaturę!

Switche i keycapy = idealna customowa klawiatura

Akcesoria do klawiatury, które powinien mieć każdy klawiaturomaniak

Zacznijmy od dwóch podstawowych akcesoriów: keycapów oraz switchy. To właśnie dzięki nim zaprojektujesz klawiaturę dopasowaną pod swoje preferencje. Jeżeli chodzi o nasadki, czyli keycapy, ich różnorodność jest naprawdę ogromna! Masz niskoprofilową klawiaturę i chciałbyś, aby miała czarne klawisze? Keychron Low Profile Double Shot PBT Keycap Set będą świetnym rozwiązaniem! A może szukasz nietypowych keycapów? Tu również Keychron ma naprawdę fajną propozycję – Morse Code.

Jednak, jeżeli chodzi o switche, sprawa wygląda trochę inaczej. To one w dużej mierze odpowiadają za dźwięk oraz odczucia podczas pisania. Dlatego też istotne jest, aby dobrać je jak najlepiej. W tym celu napisaliśmy jakiś czas temu artykuł “Gateron vs Cherry MX vs Kailh – które switche wybrać?” – zachęcamy Cię do przeczytania. Jeżeli już to zrobiłeś, przejdźmy do kilku propozycji. Mianowicie, w przypadku posiadaczy niskoprofilowej klawiatury NuPhy, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na liniowe switche Gateron x NuPhy Daisy. Wśród wysokoprofilowych switchy, ostatnio ogromną popularnością cieszą się switche Gateron Baby Kangaroo, a także Gateron Oil King. Co więcej, szeroki wybór przełączników pozwala na to, aby każdy znalazł idealne dla siebie!

Na jakie inne akcesoria do klawiatury warto zwrócić uwagę?

klawiatura keychron

Skoro już omówiliśmy switche oraz keycapy, nie możemy nie wspomnieć o akcesoriach do nich. Glorious Switch Puller to chwytak do przełączników, który zdecydowanie ułatwi wyjmowanie switchy. Co więcej, Glorious posiada cały zestaw narzędziowy do przełączników! Który klawiaturomaniak nie chciałby mieć go u siebie? My uważamy go za must have! Bardzo przydatnym zestawem akcesoriów jest również Glorious Keyboard Cleaning Kit, czyli zestaw czyszczący do klawiatur. Z nim Twoja klawiatura będzie jeszcze bardziej dopieszczona.

Nie możemy także zapomnieć o innych akcesoriach, które warto posiadać dla swoich klawiatur. Keychron Keyboard Carrying Case to pokrowiec, który ułatwi Ci transport urządzenia bez jakichkolwiek uszkodzeń. Dla osób, które podróżują z klawiaturą taki case będzie bardzo przydatny! Za to, jeżeli irytuje Cię standardowy kabel do klawiatury, warto zwrócić uwagę na Glorious Coiled Cable, który dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych. Na koniec, nie zapomnij o podkładce pod nadgarstki takiej jak Nuphy Mono Wrist Rest czy Keychron Wooden Palm Rest. Uwierz, dzięki niej, komfort podczas wielogodzinnego pisania znacząco wzrośnie.

A teraz wybierz akcesoria do klawiatury:

0
[]