Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Keycaps low profile - propozycja od Keychron
Keycaps low profile – propozycja od Keychron
02/11/2022
Stojak na iPhone - poznaj Satechi R1 Aluminum Hinge Holder Foldable Stand
Stojak na iPhone – poznaj Satechi R1 Aluminum Hinge Holder Foldable Stand
16/11/2022

Rodzaje switchy - poradnik, jakie wybrać

Rodzaje switchy - poradnik, jakie wybrać

“Rodzaje switchy” – ten temat wydaje Ci się dosyć skomplikowany? Spokojnie, podział przełączników wcale nie jest taki trudny. Zrozumienie go pozwala na dobór idealnych do swojej klawiatury mechanicznej. Z myślą o tym stworzyliśmy ten artykuł. Dzięki bliższemu zaznajomieniu się z podziałem switchy, będziesz mógł lepiej określić swoje preferencje, a Twój wybór będzie w 100% do nich dopasowany.

Rodzaje switchy: linear

Rodzaje switchy - poradnik, jakie wybrać

Jako pierwsze w artykule “Rodzaje switchy – poradnik, jakie wybrać” przedstawimy przełączniki linear. Wyróżnia je szczególna gładkość, a opór przy nacisku danych switchy praktycznie nie jest odczuwalny. Wydobywa się z nich bardzo cichy dźwięk, dlatego świetnie sprawdzą się u osób, które nie lubią głośnych odgłosów podczas pracy na klawiaturze. Co więcej, przełączniki linear pokochają użytkownicy preferujący niewielki nacisk podczas aktywacji danego klawisza. Tak więc, jeżeli preferujesz cichy dźwięk, a także brak oporu, switche linear będą odpowiednim wyborem.

Wybierz przełączniki linear dla siebie:

Rodzaje switchy: tactile

Gateron Kangaroo Ink Box Switch

Kolejny rodzaj, który Ci przedstawimy to switche tactile. Charakteryzuje je wyjątkowa responsywność kliknięcia, dzięki czemu użytkownik odczuwa wykonywaną w danej chwili akcję. Wszystko z tego powodu, że przy naciśnięciu odczuwalny jest punkt aktywacji. Jeżeli zaś chodzi o dźwięk przełączników tactile – produkują cichy, aczkolwiek słyszalny odgłos przy naciśnięciach klawiszy. Tak więc, dane switche będą odpowiednim rozwiązaniem dla osób, którym zależy na tym, aby podczas naciśnięcia klawisza, pojawił się większy opór oraz bardziej słyszalny dźwięk.

Wybierz przełączniki tactile dla siebie:

Rodzaje switchy: clicky

Gateron Phantom Switch

Na koniec pozostały nam ostatnie przełączniki: clicky. Wyróżnia je głośny dźwięk przy każdym naciśnięciu klawisza. Co więcej, podczas korzystania z klawiatury mechanicznej, która posiada switche clicky, użytkownik otrzymuje dokładną informację zwrotną o kliknięciu. Tym samym, sprawdzą się dla wszystkich osób, w tym Ciebie, jeżeli tylko lubisz głośny odgłos klawiszy podczas pisania.

Wybierz przełączniki clicky dla siebie:

0
[]