Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Składana podstawka pod laptopa - poznaj Twelve South Curve Flex
Składana podstawka pod laptopa – poznaj Twelve South Curve Flex
29/12/2022
Jaki organizer z drewna wybrać? Propozycje od Oakywood
Jaki organizer z drewna wybrać? Propozycje od Oakywood
19/01/2023

Klawiatura mechaniczna custom - ranking najlepszych modeli

Klawiatura mechaniczna custom - ranking najlepszych modeli

Klawiatura mechaniczna custom z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością. Głównie z powodu tego, że wielu osobom zależy na pełnej personalizacji urządzeń. W związku z tym, rynek oferuje bardzo szeroką ofertę danych klawiatur, co może być problematyczne dla osoby, które planuje zakup swojego pierwszego customowego urządzenia.

Mając na uwadze, jak trudny na początku może być wybór customowej klawiatury mechanicznej, postanowiliśmy napisać ten artykuł. Przedstawimy w nim ranking najlepszych modeli, które wyróżnia łatwość i wiele możliwości customizacji. Tym samym, wybór danego urządzenia będzie dla Ciebie łatwiejszy.

Klawiatura mechaniczna custom - ranking najlepszych modeli

Pierwsza klawiatura mechaniczna custom, którą przedstawimy w tym rankingu to w pełni konfigurowalna Keychron V1. Będzie świetnym rozwiązaniem, kiedy dopiero wkraczamy w świat customizacji tego typu urządzeń. Posiada kompaktowy układ 75%, akustyczną podkładkę silikonową i podwójne nasadki PBT. Co więcej, jest zaprojektowana w ten sposób, aby każdy jej element był łatwy w montażu. Między innymi, dzięki opcji hot-swappable, która pozwala na łatwą zmianę switchy bez konieczności lutowania.

Jednak wspomniane wyżej cechy to nie jedyne plusy Keychron V1. Dana klawiatura mechaniczna posiada wsparcie QMK/VIA, dzięki czemu możesz bez problemu programować i mapować dowolne klawisze. To sprawia, że customizacja tego urządzenia jest jeszcze prostsza. Ale to wciąż nie wszystko. Dana klawiatura posiada potężny MCU o strukturze Arm uzbrojony w 128K Flash. Dzięki temu, sprawdzi się idealnie nie tylko dla osób, którym zależy na personalizacji, ale także dla programistów.

Klawiatura mechaniczna custom - ranking najlepszych modeli

Kolejny model od tego samego producenta na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę to Keychron Q1 QMK Custom Mechanical Keyboard Version 2. W jej przypadku możesz również dokonać personalizacji wszystkich elementów. Posiada aluminiowy korpus obrabiany CNC 6063 wraz z polerowanym, anodowanym i piaskowanym wykończeniem. Co więcej, wszystko zostało zaprojektowane tak, abyś bez problemu mógł z łatwością dostosowywać.

Tak, jak Keychron V1 posiada wsparcie QMK/VIA, dzięki czemu bez problemu zaprogramujesz i przemapujesz dowolne klawisze. Producenci nie zapomnieli także o opcji opcji hot-swappable, która pozwala na łatwą zmianę switchy bez konieczności lutowania. Tym samym, to będzie idealna klawiatura mechaniczna dla każdej osoby, której zależy na 100% personalizacji.

Klawiatura mechaniczna custom - ranking najlepszych modeli

Klawiatura mechaniczna custom, która również skradła nasze serca to Glorious GMMK 2. Dane urządzenie zostało stworzone z myślą o graczach. Wszystko ze względu na dedykowane switche Glorious Fox, które cechuje bardzo wysoka wydajność. Co więcej, można bez problemu je wymieniać bez potrzeby lutowania.

Jednak to, co w klawiaturze mechanicznej od Glorious zwraca uwagę to zdecydowanie podświetlenie RGB. Dzięki oprogramowaniu Glorious CORE można dowolnie zmieniać oświetlenie urządzenia, przełączając między 18 efektami. Tym samym, bez problemu dostosujesz jasność i kolor każdego klawisza. Tak, więc jeżeli jesteś graczem i zależy Ci na customowej klawiaturze mechanicznej, Glorious GMMK 2 zdecydowanie jest dla Ciebie.

keychron v6

Nasza kolejna customowa propozycja to Keychron V6 QMK Custom Mechanical Keyboard. To pełnowymiarowa wersja wspomnianej na samym początku V1. Dzięki temu, że posiada funkcję hot-swappable oraz wsparcie QMK/VIA można ją dowolnie customizować. Oczywiście tutaj również znajdziemy potężny MCU o strukturze Arm uzbrojony w 128K Flash. Tym samym, Keychron V6 będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które preferują customowe i jednocześnie pełnowymiarowe klawiatury mechaniczne. Nie zapominajmy również o tym, że tak jak Keychron V1, sprawdzi się idealnie dla programistów.

keychron q8

Ostatnia propozycja, którą przedstawimy w artykule “Klawiatura mechaniczna custom – ranking najlepszych modeli” to Keychron Q8 (Alice Layout) QMK Custom Mechanical Keyboard. Ze względu na swój układ, będzie to gratka dla wszystkich fanów niecodziennych rozwiązań. To pierwsza klawiatura mechaniczna Keychron, która posiada Alice layout. Jej konstrukcja zaskakuje nas także podwójnymi uszczelkami, które zmniejszają dźwięk. To zdecydowanie innowacja na rynku klawiatur mechanicznych.

Jednak, nie możemy zapomnieć o najważniejszym – Keychron Q8 również umożliwia customizację. Wszystko za sprawą opcji hot-swappable, która pozwala na wymianę switchy bez konieczności lutowania. Oprócz tego, dana klawiatura posiada wsparcie QMK/VIA, dzięki któremu można bez problemu programować i mapować dowolne klawisze. Tym samym, Keychron Q8 będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na customizacji swojej klawiatury mechanicznej.

Wybierz idealny model dla siebie:

0
[]