Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Jaki adapter do Macbooka
Jaki Adapter do Macbooka M1 i M2 wybrać? Ranking i porównanie adapterów Satechi.
24/02/2021
Deltahub Carpio V2 - Ergonomiczna Podkładka pod Nadgarstek do Myszki
Ergonomiczna podkładka pod nadgarstek do myszki, która rozwiąże Twój problem
02/09/2021

Klawiatura Keychron - jaki model wybrać?

Klawiatura Keychron

Klawiatura Keychron dostępna jest dla użytkowników w wielu wariantach. Prezentujemy najważniejsze rodzaje i funkcje tych klawiatur mechanicznych, które są najczęściej wybierane przez użytkowników Maca. Poznajmy różnice między modelami i ich cechy, które przyczynią się do poprawy jakości użytkowania komputera. 

Rodzaje przełączników - poznaj ikony funkcjonalności

Klawiatura Keychron

Inteligentne, mechaniczne klawiatury Keychron dzieli się też ze względu na rodzaj przełączników. Wyróżniają się one ponadprzeciętną gładkością, co zapewnia płynne i przyjemne pisanie na klawiaturze. Seria KS-9 została stworzona z myślą o klawiaturach mechanicznych. Wiodącą cechą wszystkich przełączników Gateron jest prostota instalacji i łatwość ich wymiany.

Pierwszym z przełączników dostępnych w naszym sklepie jest Gateron Red, który bije rekordy popularności sprzedaży na całym globie. Ten przełącznik liniowy zapewnia cichy dźwięk podczas uderzania w klawiszę, cechuje się umiarkowanym naciskiem i nie powoduje zmęczenia podczas długiego czasu pisania. Jest to przełącznik dedykowany do codziennej pracy, gier i pisania na klawiaturze. 

Przełącznik Gateron Blue to druga propozycja, która naszym zdaniem zasługuje na uwagę użytkowników. Cechują go unikalne wrażenia dotykowe i głośniejszy dźwięk. Dzięki unikatowej konstrukcji klawiatury pisanie przez długi czas jest bezproblemowe i nie powoduje zmęczenia. Przełącznik Gateron Blue jest idealny do gier i pisania na klawiaturze. 

Gateron Brown Switch posiada cechy czerwonego i niebieskiego przełącznika, wyróżniając się cichą pracą. Brązowy przełącznik firmy Gateron jest przeznaczony do gier, codziennej pracy i intensywnej pracy na klawiaturze. Warto dodać, że w ofercie mamy aż 7 modeli klawiatur mechanicznych, które różnią się funkcjami i parametrami: Keychron K1Keychron K2Keychron K3Keychron K4Keychron K6, Keychron K8Keychron K12.  

Dobierz rozmiar i układ klawiatur Keychron do stylu swojej pracy

Klawiatura Keychron

Wybór rozmiaru i układu klawiatury pozwala na dopasowanie sprzętu do własnych preferencji, zapewniając wygodne pisanie nawet przez wiele godzin. Keychron proponuje aż 6 modeli klawiatur, które zachwycą nawet najbardziej wymagającego gracza. 

Klawiatura mechaniczna 100% (104-klawiszowa) to najczęściej spotykana u użytkowników klawiatura mechaniczna. Posiada ona klawiaturę numeryczną, klawisze strzałek, główny obszar klawiszy i obszar funkcyjny. Pełnowymiarowa klawiatura numeryczna zapewnia szybkie i proste wprowadzanie danych i jest idealna do wykonywania różnych zadań biurowych. Jej wadą są duże gabaryty, przez co klawiatura mechaniczna zajmuje dużo miejsca. 

Klawiatura o rozmiarze 96% (Klawiatura 100-klawiszowa) jest pełnowymiarową klawiaturą, w której zredukowano rzadziej używane klawisze, co przekłada się na jej kompaktową konstrukcję. W tym modelu wszystkie klawisze zostały połączone razem, dlatego jest ona idealnym wyborem do pracy biurowej. Klawiatura 96% jest dostępna m.in. w modelu Keychron K4.

Klawiatura 80% (87-klawiszowa) nie posiada obszaru klawiatury numerycznej, co zmniejsza znacznie jej rozmiar. Układ ten klawiatury jest ceniony zarówno przez graczy, jak i pracowników biurowych. Klawiatura 87-klawiszowa jest dostępna m.in. w Keychron K1 lub Keychron K8.

Bezprzewodowa klawiatura 75% (84-klawiszowa) jest ikoną funkcjonalności, dlatego ten rodzaj klawiatury jest najczęściej wykorzystywany w laptopach. Posiada klawisze kierunkowe i klawisze F, a mniejszy rozmiar klawiatury przekłada się na większą poręczność. Jest to klawiatura do codziennego użytku, pracy biurowej i gier. Klawiatura 75% jest dostępna m.in. w modelu  Keychron K2 lub Keychron K3.

Klawiatura mechaniczna 65% (68-klawiszowa) za sprawą mniejszej ilości klawiszy cechuje się mniejszym rozmiarem. Brak w niej klawiatury numerycznej i klawiszy funkcyjnych F, zachowując klawisze strzałek kierunkowych i popularne klawisze funkcyjne. Keychron K6 jest idealnym wyborem do małego home office, gdzie liczy się każdy dodatkowy centymetr miejsca. 

60% klawiatura posiada 61 klawiszy i odznacza się brakiem nieużywanych klawiszy. Kompaktowa klawiatura posiada pasek numeryczny oraz klawisze alfabetyczne i jest dedykowana użytkownikom piszącym przez wiele godzin dziennie. 60% klawiatura jest idealna do małych przestrzeni i jest dostępna m.in. w modelu Keychron K12.

Wymiary bezprzewodowej klawiatury, dopasowane do potrzeb

Klawiatura Keychron

Klawiatury Keychron posiadają różną wysokość w zależności od modelu, umożliwiając dopasowanie klawiatury mechanicznej do zajmowanej pozycji i preferencji użytkownika.  Modele: K2, K4, K8 są wyższe, a K1 lub K3 niższe, dlatego warto wziąć to pod uwagę podczas wyboru klawiatury Keychron.y

Klawiatura Keychron i oświetlenie

Klawiatura Keychron

Bezprzewodowe klawiatury mechaniczne marki Keychron dostępne są w dwóch wariantach oświetlenia – White Led oraz RGB. 

Pierwszy z nich pozwala podświetlić klawisze wyłącznie jasną barwą White LED, co jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które nie szukają różnorodnych podświetleń swojego urządzenia. 

Drugie rozwiązanie – RGB – to prawdziwe piękno klawiatury Keychron, które pozwala oświetlić ją w ponad 15 różnych trybach. Możliwości jest bardzo dużo i zdecydowanie trudno będzie się znudzić ciekawym oświetleniem klawiszy. 

Wariant RGB dostępny jest też w wersji z aluminiową obudową, która powinna zadowolić najbardziej wymagających użytkowników.  

Szybka wymiana klawiszy

Klawiatura Keychron

Dzięki przydatnej funkcji „hot-swappable” możemy w prosty sposób wymienić samodzielnie przełączniki klawiatury w celu jej lepszej personalizacji. Technologia wykorzystuje rozwiązanie „hot-swappable socket kit”, obsługując głównie przełączniki mechaniczne 5-pinowe i 3-pinowe.

Funkcja zapewnia 5-krotnie szybszą wymianę przełączników. 

Klawiatura Keychron - jaki model wybrać? Podsumowanie.

Klawiatura Keychron

Bezprzewodowa klawiatura Keychron takie jak: Keychron K1Keychron K2 czy Keychron K12 są dostępne w wielu rozmiarach z różną ilością klawiszy. Mamy do wyboru parę rodzajów przełączników, które możemy dopasować do sposobu użytkowania i naszych preferencji. Każdy bezprzewodowy Keychron jest ikoną innowacyjności, posiadając przełącznik niskoprofilowy, zapewniający klawiaturze mniejszą wagę i większą smukłość. Klawiatury Keychron nowej generacji zostały wyposażone w funkcję „hot-swappable„, która zapewnia prostą i intuicyjną możliwość wymiany klawiszy.

Dzięki analizie funkcji i rodzajów klawiatur Keychron z łatwością dobierzemy odpowiedni model do naszych potrzeb, który poprawi jakość użytkowania Maca czy PC bez względu na wykonywane zadania. 

Czy wiesz już, która klawiatura Keychron jest dla Ciebie?

0
[]