Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Gamingowa podkładka pod nadgarstek do myszki - poznaj Deltahub Carpio G2.0
Gamingowa podkładka pod nadgarstek do myszki – poznaj Deltahub Carpio G2.0
26/08/2022
Stojak na drukarkę - poznaj Yamazaki Home Tower Printer Rack
Stojak na drukarkę – poznaj Yamazaki Home Tower Printer Rack
02/09/2022

Jak smarować switche do klawiatury mechanicznej?

Jak smarować switche do klawiatury mechanicznej?

Dzisiaj chcemy przedstawić Ci krótki poradnik na temat tego, jak smarować switche do klawiatury mechanicznej. Wydaje się to bardzo proste, jednak należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Dzięki temu, będziesz zadowolony z nasmarowanych przełączników i posłużą Ci one na długo. Takie switche wyróżniają się także przyjemniejszym dźwiękiem oraz odczuciem podczas kliknięcia.

Nie przedłużając, bierzmy się za smarowanie przełączników!

Instrukcja krok po kroku, jak smarować switche

Krok 1

W poradniku “Jak smarować switche do klawiatury mechanicznej?” skupiamy się na nawet najdrobniejszych szczegółach. Wszystko z powodu tego, że mają one często olbrzymie znaczenie w przypadku efektu końcowego.

Zatem pierwszym ważnym etapem jest odpowiednia organizacja swojego biurka. To właśnie moment na przygotowanie przestrzeni i wszystkich potrzebnych akcesoriów.

Jak smarować switche do klawiatury mechanicznej?

Krok 2

Następnym krokiem jest demontaż keycapów w celu łatwego dotarcia do switchy.

demontaż keycapów

Krok 3

Po demontażu keycapów przechodzimy do wyjmowania switchy. W przypadku takim jak nasz, czyli w klawiaturze Keychron K2 (Hot-swappable) wystarczy użyć dołączonego do zestawu chwytaka. Inna możliwość to zakup urządzenia, które służy do wyjmowania switchy i tym samym przyspiesza cały proces.

urządzenie do wyjmowania switchy

Krok 4

Gdy już mamy łatwy dostęp do przełączników i nasza przestrzeń jest zagospodarowana, otwieramy switche za pomocą któregoś z następujących narzędzi: pęsety, nożyczek lub specjalnego otwieracza, który w prosty sposób otworzy cały mechanizm.

jak smarować switche do klawiatury mechanicznej

Krok 5

Następnie możemy umieścić otworzone przez nas części do wcześniej przygotowanej stacji w celu łatwiejszego smarowania switchy.

smarowanie switchy

Krok 6

Po zagospodarowaniu wszystkich części przechodzimy do smarowania 4 elementów samego switcha. Zaczynając od bottom housing (dolnej części przełącznika) smarujemy boczne szyny po których przesuwa się stem (czerwony element), spód wokół okrągłej tuby oraz dwa miedziane elementy. Wszystko robimy delikatnie i z małą ilością lubrykantu.

smarowanie przełączników

Krok 7

Następnie smarujemy całą sprężynę w celu szybkiego umieszczenia już w bottom housing. Najlepiej posmarować oba końce sprężyny całkiem sporą ilością lubrykantu, jednak istotne jest, aby nie pozostawić żadnych grudek. Po posmarowaniu obu końców można przejechać pędzelkiem całą sprężynę.

sprężyna

Krok 8

Po sprężynie przechodzimy do smarowania stem’u, aby następnie umieścić go na sprężynie, która powinna znajdować się na bottom housingu. Samo smarowanie stem powinniśmy ograniczyć do wysmarowania wszystkich boków bez góry i dołu.

Jak smarować switche do klawiatury mechanicznej?

Krok 9

Gdy już posmarujemy stem, umieszczamy go na sprężynie.

smarowanie przełączników

Krok 10

Ostatnim elementem jest Top Housing. W jego przypadku wystarczy, że posmarujemy od środka boczne ściany po których porusza się stem. Mowa tutaj głównie o wyrobionych “łódeczkach” i wcięciach.

switche

Krok 11

Finalnie nakładamy wszystko na siebie. Następnie upewniamy się, że stem jest ułożony w dobrą stronę (tak, aby naciskał miedzianą blaszkę). Gdy już to sprawdzimy, należy nacisnąć wszystko tak, aby switch zamknął się w swojej kompozycji.

Jak smarować switche do klawiatury mechanicznej?

W ten sposób właśnie nasmarowałeś z nami switche. Jednak, jeżeli chciałbyś zobaczyć z bliska cały przebieg tego procesu, zapraszamy Cię na nasz kanał YouTube. Z myślą o tym poradniku, opublikowaliśmy tam film „Jak smarować switche do klawiatury mechanicznej? | Tutorial krok po kroku”.

Tak więc, życzymy Ci miłego oglądania i przede wszystkim smarowania przełączników!

Na koniec, poznaj przydatne akcesoria do smarowania switchy:

0
[]