Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Akcesoria do Macbooka M2 - 5 najlepszych propozycji od Satechi
Akcesoria do Macbooka M2 – 5 najlepszych propozycji od Satechi
12/10/2022
Podstawka do Macbooka - poznaj Twelve South Curve
Podstawka do Macbooka – poznaj Twelve South Curve
20/10/2022

Gateron vs Cherry MX vs Kailh - które switche wybrać?

Gateron vs Cherry MX vs Kailh - które switche wybrać?

Zastanawiasz się, które switche wybrać – Gateron vs Cherry MX vs Kailh? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że podjęcie tej decyzji może być na początku wyzwaniem. Tyczy się to większości początkujących entuzjastów klawiatur mechanicznych. W związku z tym, dany artykuł to tak naprawdę przewodnik, który ma pomóc w doborze idealnych przełączników. Jednocześnie pozwoli, aby czytelnik mógł bliżej poznać switche danych marek i zdecydować, które najbardziej mu odpowiadają.

Które switche wybrać? Poznaj Gateron

Gateron – Box Ink V2 Switch

Zastanawiając się, które switche wybrać, warto zwrócić uwagę na markę Gateron. Jej przełączniki określa się, jako jedne z najlepszych. Wszystko to wynika między innymi z ich niezawodności (żywotność – 50 milionów naciśnięć klawiszy). Switche Gateron wyróżnia także prostota instalacji i łatwość wymiany. Istnieje ich 7 rodzajów, w tym 3 podstawowe – Red, Blue i Brown. Opisaliśmy je szczegółowo w artykule “Przełączniki Gateron – Poradnik które switche wybrać?”. Zachęcamy do przeczytania go, jeżeli chcesz poznać jeszcze bliżej switche danej marki.

Wybierz przełączniki Gateron dla siebie:

Które switche wybrać? Poznaj Cherry MX

Gateron vs Cherry MX vs Kailh - które switche wybrać?

Kolejna marka, na którą warto zwrócić szczególną uwagę to Cherry MX. Ich przełączniki są uznawane za jedne z najlepszych i najtrwalszych. Powyższe switche Gateron to w pewnym sensie ich doskonały zamiennik. Jednak, wracając do Cherry MX, ich żywotność wynosi nawet 100 milionów naciśnięć klawiszy, czyli znacznie więcej niż większość przełączników. Dzięki temu, są niezwykle trwałe i działają przez naprawdę długi czas.

Na koniec, mała ciekawostka dla Ciebie: Cherry MX zapoczątkowanie nazywanie przełączników różnymi kolorami w zależności od typu switcha, ciężaru sprężyn i różnic w działaniu.

Wybierz przełączniki Cherry MX dla siebie:

Które switche wybrać? Poznaj Kailh

Kailh Box Switch Set

Ostatnie switche, które zostaną dokładnie przedstawione w tym artykule należą do marki Kailh. Jednym z ich kultowych modeli są zdecydowanie przełączniki BOX. Wyróżnia je bardzo dobra stabilność, dzięki czemu switche Kailh to bardzo dobry wybór zarówno do klawiatury mechanicznej przeznaczonej do codziennej pracy, jak i pisania w czasie wolnym. Co więcej, wiele ze switchy Kailh to również nieco tańsze, a jednak wciąż dobre jakościowo zamienniki przełączników należących do Cherry MX.

Wybierz przełączniki Kailh dla siebie:

0
[]