Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Ergonomiczna podkładka do klawiatury - poznaj Keychron Resin Palm Rest
Ergonomiczna podkładka do klawiatury – poznaj Keychron Resin Palm Rest
22/06/2022
Podwójna Podstawka pod Monitor
Podstawka pod monitor – jaką wybrać? Ranking najlepszych modeli
29/06/2022

Przełączniki optyczne i przełączniki mechaniczne - porównanie

Przełączniki optyczne i przełączniki mechaniczne - porównanie

Przełączniki optyczne i przełączniki mechaniczne – czym właściwie się różnią? Jakie wybrać? Czy któreś z nich rzeczywiście są lepsze? W końcu przełączniki to najważniejszy element klawiatury mechanicznej, jeżeli chodzi o komfort korzystania z niej. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać je odpowiednio pod swoje potrzeby. Nie jest to możliwe bez określenia, które switche preferujemy. W tym celu należy porównać oba rodzaje.

Poniżej poznasz przełączniki optyczne i przełączniki mechaniczne, abyś mógł zdecydować, które będą dla Ciebie odpowiednie.

Przełączniki mechaniczne - co to?

gateron

O switchach mechanicznych pisaliśmy już w artykule “Przełączniki Gateron – Poradnik które switche wybrać?”. Należą do najczęściej spotykanych przełączników. W tym wpisie skupimy się na sposobie ich aktywacji i tym samym całościowym działaniu. W przypadku danych przełączników wyzwalacz i sprężyna kontrolują całościowe funkcjonowanie. Działają na zasadzie styku między dwoma materiałami przewodzącymi, co skutkuje tym, że po naciśnięciu wysyłają sygnał przez płytkę drukowaną do komputera.

Za jedne z najlepszych przełączników mechanicznych uważa się switche Gateron. W głównej mierze z powodu ich niezawodności, prostoty instalacji i łatwości wymiany. Istnieje ich 7 rodzajów, w tym 3 podstawowe – Red, Blue i Brown.

Przełączniki Gateron - poradnik które switche wybrać?

Przełączniki optyczne - co to?

Przełączniki optyczne i przełączniki mechaniczne - porównanie

Stosunkowo krócej na rynku istnieją switche optyczne. Co ciekawe, określa się je jako jeden z rodzajów przełączników mechanicznych. Mają podobną konstrukcję obudowy i w nich również znajduje się sprężyna. Aktywowane są poprzez czujnik optyczny do indukcji sygnału świetlnego w celu zarejestrowania klucza. Krótko mówiąc, przełącznik optyczny wyzwalany jest wiązką światła, podczas gdy przełącznik mechaniczny metalowym skrzydłem.

W przypadku przełączników optycznych, warto zwrócić uwagę na switche Keychron Optical. Dzięki obudowie trzpienia w stylu MX i niskiej latencji są wręcz stworzone dla graczy i osób, które wiele piszą. Istnieje ich aż 8 rodzajów, dzięki czemu każdy może wybrać idealny dla siebie.

Przełączniki optyczne i przełączniki mechaniczne - porównanie

Przełączniki optyczne i mechaniczne - porównanie

Klawiatura Keychron

Zarówno przełączniki optyczne i przełączniki mechaniczne posiadają zalety oraz wady. Switche optyczne reagują szybciej niż mechaniczne – mają szybszą reakcję wyzwalania. Są także trwalsze i mogą działać dłużej. Ich żywotność wynosi nawet 100 milionów kliknięć, podczas gdy switchy mechanicznych 50 milionów kliknięć. Wśród przełączników mechanicznych panuje za to większa różnorodność. Innymi słowy, marki oferują nam większy wybór tych switchy z porównaniem do switchy optycznych.

Chcesz wybrać przełączniki idealne dla siebie?

0
[]