Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Świecące ściany w domu - poznaj panele świetlne Nanoleaf
Świecące ściany w domu – poznaj panele świetlne Nanoleaf
01/06/2022
Satechi M1 Wireless Mouse Bezprzewodowa Myszka
Jaka myszka do Macbooka? Poznaj Satechi M1 Wireless Mouse
10/06/2022

Porządek na biurku - proste rozwiązania jak robić to dobrze

Porządek na biurku - proste rozwiązania jak robić to dobrze

Stacja robocza może wydawać się trudna w utrzymaniu porządku. Multum poplątanych kabli, porozrzucane karteczki (z czego na każdej napisane jest coś ważnego), pełno długopisów… a już nie wspominając o sprzęcie! Z jednej strony iPad, zaś z drugiej służbowy iPhone, AirPods. Jeszcze gdzieś w kącie biurka leży iWatch. Może wydawać się, że ciężko utrzymać porządek na biurku, kiedy mamy wrażenie, że wszystkich tych rzeczy cały czas potrzebujemy. Poza tym, po wielu godzinach pracy, średnio chce się dokładniej posprzątać swoją stację roboczą..

Ale spokojnie! Wbrew tym wszystkim negatywnym aspektom, o schludny Desk Setup nie jest tak trudno. To tylko błędne wrażenie. Wystarczy dobra organizacja i proste rozwiązania jak robić to dobrze – dzięki temu, porządek na biurku gwarantowany. Dlatego w tym artykule przedstawimy kilka tipów, które pomogą ostatecznie uporać się z zamieszaniem w stacji roboczej.

Odpowiednie przechowywanie to podstawa

Porządek na biurku - proste rozwiązania jak robić to dobrze

Najważniejszą kwestią jest zadbanie o wszelkiego rodzaju organizery i inne miejsca do przechowywania zbędnych na dany moment rzeczy. Przecież wszelkie małe karteczki nie muszą być porozrzucane, a schludnie ułożone na podstawce. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj Tacka na Sticky Notes od Oakywood.

Tacka na Sticky Notes to tylko początek. Marka Oakywood stworzyła specjalną serię OakyBlocks. Należą do niej produkty, które posiadają wbudowane magnesy, m.in. wspomniana wcześniej Tacka na Sticky Notes czy Podstawka na Telefon. Co oznacza to w praktyce? Akcesoria z serii OakyBlocks można dowolnie ze sobą łączyć, tworząc praktyczne drewniane organizery, w których każdy drobiazg będzie miał swoje miejsce.

Poznaj akcesoria z serii OakyBlocks:

To samo tyczy się wszelkich długopisów czy książek – aby utrzymać porządek na biurku, nie mogą leżeć w nieładzie. Naprzeciw temu wychodzi marka Yamazaki, dla której dobra organizacja i czystość to podstawa. Oferuje wszelkiego rodzaju akcesoria do przechowywania. Tosca Pen Stand sprawdzi się świetnie w celu poskromienia wiecznie gubiących się długopisów, zaś Tower Bookends rozprawi się raz na zawsze z leżącymi pośrodku stacji roboczej książkami.

Zobacz akcesoria do przechowywania:

Organizer na kable

Widoczny zza monitora wielki zlepek wszelkiego rodzaju kabli nie sprzyja utrzymaniu czystości. To samo tyczy się tych niedbale zwisających z biurka. Takie detale naprawdę przykuwają uwagę i decydują o całości – chcąc utrzymać porządek na biurku, należy zadbać również o nie.

W przypadku plątaniny wielu kabli, dobrym rozwiązaniem będzie elegancki pojemnik na kable. Jedną z marek oferujących odpowiednio zaprojektowane organizery na kable to Bosign – posiadają one różne kolory oraz rozmiary. Bez problemu da się je idealnie dopasować do danego biurka.

Yamazaki, o której wspominaliśmy wcześniej, również nie zapomniała o tym, że aby panował całkowity porządek na biurku, należy zadbać również o detale i także stworzyła pojemniki na kable. Posiadają stalową powierzchnię, więc magnetyczne odczepy można bez problemu do nich przymocować. Dodatkowo, kółeczka ułatwiają przenoszenie. Pojemniki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej.

Wybierz organizery do kabli:

A co z kablami, które niestety, ale nie potrafią leżeć w jednym miejscu i wystarczy podmuch wiatru z okna, aby spadły? Tutaj świetnym rozwiązaniem będą organizery do kabli marki Elago. Ich produkty całkowicie pozbędą się tego kłopotu, zaś kable już nie zareagują na wiatr wydobywający się z okna. Elago posiada zarówno potrójny Magnetyczny Organizer do kabli, jak i Organizer do kabli samoprzylepny. Dodatkowo, marka Elago oferuje także silikonowe organizery do sprzętu typu Iphone 12 i Apple Watch.

Poznaj organizery marki Elago:

Podwójna Podstawka pod Monitor

Chcąc utrzymać porządek na biurku, warto zadbać o wiele miejsc do przechowywania oraz dokładne rozplanowanie przestrzeni. Dobre i zarazem proste rozwiązanie to zastosowanie półki na monitor. Ekran zajmie miejsce na podwyższeniu, zaś pod półką pojawi się możliwość przechowywania akcesoriów. Na naszej stronie znajdziecie podstawki pod monitor takich marek jak Oakywood czy Twelve South. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli utrzymać porządek na biurku, ale także zwiększy komfort pracy. Ekran będzie na odpowiedniej wysokości, dzięki czemu oczy nie będą męczyć się tak, jak w przypadku podstawowej wysokości ekranu.

Wybierz podstawkę pod monitor:

0
[]