Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Satechi M1 Wireless Mouse Bezprzewodowa Myszka
Jaka myszka do Macbooka? Poznaj Satechi M1 Wireless Mouse
10/06/2022
Ergonomiczna podkładka do klawiatury - poznaj Keychron Resin Palm Rest
Ergonomiczna podkładka do klawiatury – poznaj Keychron Resin Palm Rest
22/06/2022

Pierwsza klawiatura mechaniczna - szybki poradnik którą wybrać

Pierwsza klawiatura mechaniczna - szybki poradnik którą wybrać

Nadszedł moment, kiedy stajesz przed pytaniem – “Jaka pierwsza klawiatura mechaniczna?”. Następnie pojawiają się kolejne zagwozdki… “Jaki model wybrać? Do jakiej kwoty? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?”. Zgadza się?

Spokojnie, też to przechodziliśmy i wiemy, jak trudny potrafi być wybór pierwszej klawiatury mechanicznej. W końcu modeli jest na tyle dużo (a nadal przybywają kolejne!), że ciężko zdecydować. Stąd też pomysł na ten post. Przedstawimy w nim cztery propozycje, które według nas, będą doskonałym wyborem zarówno dla osób, które dopiero zaznajamiają się z klawiaturami mechanicznymi, jak i dla tych, które używają ich od dawna. Dzięki temu podjęcie decyzji “Jaka pierwsza klawiatura mechaniczna?” stanie się o wiele prostsze, a obawy, że zakup może być nieudany całkowicie znikną.

Pierwsza klawiatura mechaniczna - szybki poradnik którą wybrać

Zacznijmy od Keychron K2 Wireless Mechanical Keyboard v2. Minimalistyczna, bezprzewodowa klawiatura mechaniczna. Dzięki chipsecie Broadcom Bluetooth 5.1 sprawnie łączy się nawet z trzema urządzeniami, przy czym umożliwia łatwe przełączanie między nimi. Oczywiście, tradycjonaliści nie będą zawiedzeni – posiada także tryb przewodowy z połączeniem USB typu C.

Co ważne, klawiatura mechaniczna Keychron K2 jest kompatybilna ze wszystkimi systemami operacyjnymi – zarówno z MacOs, jak i Windows. Szczególnie rekomendujemy ją posiadaczom takiego sprzętu jak Macbook Air czy Macbook Pro. Dlaczego? Jako jedna z niewielu klawiatur mechanicznych, posiada klawisze multimedialne w układzie Mac.

Keychron K2 Wireless Mechanical Keyboard świetnie sprawdzi się, jako pierwsza klawiatura mechaniczna. Posiada wszystkie niezbędne klawisze oraz funkcje umożliwiające komfortowe wielogodzinne pisanie czy też granie. Tym samym nada się zarówno do pracy, jak i rozrywki.

Keychron K3

Kolejny model klawiatury mechanicznej, na który warto zwrócić uwagę to Keychron K3. To jedna z najcieńszych bezprzewodowych klawiatur mechanicznych. Tak, jak Keychron K2 Wireless Mechanical Keyboard posiada chipset Bluetooth 5.1, który zapewnia jej świetną łączność podczas pracy w domu i biurze czy łączenia się z Iphone, Macbookiem i iPadem.

Jeżeli jesteśmy już przy sprzętach marki Apple, tutaj również jej miłośnicy nie będą zawiedzeni – Keychron K3 wyposażona jest w układ klawiszy multimedialnych Mac. Dzięki temu świetnie sprawdzi się przy sprzętach typu Macbook Air czy Macbook Pro.

Dany model marki Keychron posiada bardziej odporną konstrukcję, a także formę wtryskową w nasadkach klawiszy. Jej aluminiowy, opływowy korpus w połączeniu z niskoprofilowym przełącznikiem, który jest o 40% smuklejszy sprawia, że należy do najcieńszych klawiatur mechanicznych na świecie. Co więcej, posiada regulowane gumowe nóżki, dzięki czemu komfort podczas pisania na niej znacząco wzrasta. Tym samym nawet wielogodzinne użytkowanie klawiatury Keychron K3 nie jest męczące, a wręcz przyjemne.

Pierwsza klawiatura mechaniczna - szybki poradnik którą wybrać​

Keychron K5 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard można określić przełomową pełnowymiarową klawiaturą mechaniczną marki Keychron. Dlaczego? Tak, jak w przypadku wyżej opisanej K3 jest niskoprofilowa, ale przy tym posiada cały 104-klawiszowy układ. Co więcej, wyposażoną ją także w klawisze multimedialne Mac, które są niezbędne dla wszystkich użytkowników Macbooka.

Dana klawiatura mechaniczna również jest bezprzewodowa. Można ją połączyć z maksymalnie trzema urządzeniami przez Bluetooth 5.1. Przełączanie między nimi jest tak samo płynne jak w przypadku Keychron K2 czy Keychron K3. Oczywiście, posiada także tryb przewodowy z połączeniem USB typu C.

Jeżeli chodzi o budowę Keychron K5 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard, posiada aluminiowy korpus o grubości 18 mm. Co ważne, jest delikatnie nachylona u podstawy, dzięki czemu zapewnia maksymalne ergonomiczne wsparcie. Będzie dobrym wyborem dla osób, które preferują klawiatury niskoprofilowe, ale zależy im także na tym, aby miały pełnowymiarowy 104-klawiszowy układ. Sprawdzi się zarówno podczas pracy, jak i grania.

Keychron Q1 QMK Custom Mechanical Keyboard

Ostatni model, który przedstawimy w tym poście to gratka dla miłośników personalizacji swoich sprzętów – Keychron Q1 QMK Custom Mechanical Keyboard. W jej przypadku możesz dowolnie dostosowywać wszystkie elementy – przełączniki, nasadki klawiszy i co tylko zapragniesz. Została zaprojektowana tak, aby dowolnie ją personalizować.

Jeżeli chodzi o sam wygląd Keychron Q1 – posiada aluminiowy korpus obrabiany CNC 6063 wraz z polerowanym, anodowanym i piaskowanym wykończeniem. Co więcej, maksymalny flex Keychron Q1 wynosi do 2,5 mm, co czyni deskę jedną z najbardziej elastycznych na rynku. Zaprojektowano dla niej również zwijany kabel aviator w różnych kolorach, tak aby pasował do różnych kolorów obudów.

Dana klawiatura mechaniczna będzie doskonałym wyborem dla miłośników sprzętu marki Apple, ale również urządzeń z systemem operacyjnym Windows. Została wyposażona w przełącznik systemowy i dodatkowy zestaw dostosowanych nasadek klawiszy dla systemów Windows oraz macOS, dzięki czemu można w niej zapisać dwa różne układy klawiatury, po jednym dla każdego systemu.

Oprogramowanie układowe Keychron Q1 typu open source pozwala na nieskończone możliwości układów klawiatury, skrótów, efektów podświetlenia i nie tylko. Dlatego, tak jak wspominaliśmy na początku, sprawdzi się idealnie jako pierwsza klawiatura mechaniczna dla miłośników personalizacji – zarówno do pracy, jak i celów rozrywkowych.

Pierwsza klawiatura mechaniczna Keychron - poznaj inne modele:

0
[]