Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Który Pionowy Stojak na Laptopa wybrać? Ranking najlepszych modeli.
12/09/2020
Prezent dla programisty i informatyka – Pomysł na najlepszy gadżet.
16/09/2020

Kultowa lampa biurkowa – Porównanie Anglepoise Original 1227 i Type 75

Kultowa lampa biurkowa

Brytyjska marka Anglepoise znana jest na całym świecie z doskonałej funkcjonalności i ponadczasowej elegancji. Ta godna pozazdroszczenia reputacja wśród producentów oświetlenia domowego to efekt wieloletniej tradycji produkcji lamp na najwyższym poziomie jakościowym. Kultowa lampa biurkowa Anglepoise są właściwie tak dobre, że producent oferuje na każdy swój produkt dożywotnią gwarancję użytkowania. Producent lamp z Wielkiej Brytanii to również firma, która od lat poszerza swoją kolekcję i oferuję klientom nowoczesne rozwiązania dla stosunkowo klasycznych lamp. 

My jednak  dzisiaj chcielibyśmy porównać ze sobą dwa najbardziej kultowe modele, które od wielu lat są chlubą brytyjskiej marki. Anglepoise Original 1227 i Type 75, bo o nich mowa, to ponadczasowe propozycje dla wszystkich osób, które cenią sobie designerskie oświetlenie, najwyższą jakość wykończenia i rewelacyjną funkcjonalność. Obydwa modele doskonale spiszą się w Twoim Home Office, a my w naszym porównaniu spróbujemy je ze sobą porównać.

Anglepoise Original 1227 ™ – Ponadczasowa i Kultowa Lampa Biurkowa 

Anglepoise Original 1227

Sylwetka oryginalnej lampy Anglepoise Original 1227, jest niemal archetypową sylwetką kwintesencji brytyjskiego designu – nie wspominając o wyglądzie samej lampy biurkowej. Jest to wyjątkowa kombinacja połączenia przegubowego, kąta i sprężyn, które nadaje każdej lampie Anglepoise własną wdzięczną postawę i sylwetkę. Jest to wyjątkowa cecha, którą marka zawsze stara się uchwycić w swoim projekcie, aby zapewnić, że gdy tylko ktoś spojrzy na produkt, wie, że to kultowa lampa biurkowa Anglepoise.

Anglepoise Type 75 ™ – Designerska lampa biurkowa

Anglepoise Type 75

Zaprojektowany w 2004 roku, Anglepoise Type 75 to nowoczesna reinterpretacja oryginalnego projektu Anglepoise z lat 30. Jego uproszczony, autentyczny i ponadczasowy wygląd sprawił, że stał się czymś więcej niż tylko dodatkiem do domu, ponieważ jest obecnie postrzegany jako konieczność we wnętrzu. 

Kultowa lampa biurkowa pojawiła się również w nowej kolorystyce, która została fachowo wybrana przez Margaret Howell, jako uzupełnienie wnętrza domowego lub roboczego. Każda lampa korzysta z unikalnego mechanizmu sprężynowego i imponującej, podświetlanej rzeźby, która zapewnia idealną równowagę i zasięg, aby nie tylko zdefiniować markę, ale także zdefiniować wzornictwo XXI wieku.

Lampa na biurko Anglepoise – którą wybrać? 

Kultowa lampa biurkowa Anglepoise


Anglepoise Original 1227 to zdecydowanie klasyka w swojej kategorii i absolutna ikona wśród lamp biurkowych. Jej kultowy projekt do dzisiaj jednak prezentuje się świetnie i wcale nie musi zadowolić wyłącznie fanów architektury XX wieku. Z drugiej strony Anglepoise Type 75 o to lampa, której design został dopracowany do dzisiejszych czasów i daje większą możliwość w aranżacji swojego wnętrza czy Home Office. Dostępność specjalnych edycji Margaret Howell i Paul Smith tylko zwiększa elastyczność w doborze najlepszego wariantu.  

Kultowa lampa na biurko marki Anglepoise to również gwarancja doskonałej jakości i pewności w wieloletnim użytkowaniu swoich lamp. Obydwa modele posiadają te same rozwiązania sprężynowe i wykonane są z wysokiej jakości stali, dzięki czemu producent udziela na nie dożywotnią gwarancję. Niezależenie czy jest to Anglepoise Original 1227 czy Type 75, to możesz być pewny, że kupiłeś niezawodną lampę. 

Naszym zdaniem ciężko znaleźć zwycięzcę i wszystko tak naprawdę zależy od wewnętrznych preferencji i docelowej lokalizacji kupowanego oświetlenia. Designerski wygląd i ponadczasowa elegancja obydwu modeli doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, a duża różnorodność kolorystyczna pozwoli spokojnie wybrać dopasowaną opcję nawet najbardziej wymagającym klientom. 

Spodobały Ci się lampy Anglepoise?

Zainteresowały Cię lampy Anglepoise?

0
[]