Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Futerał na Macbooka - poznaj Twelve South BookBook
Futerał na Macbooka – poznaj Twelve South BookBook
01/02/2023
Customowa niskoprofilowa klawiatura mechaniczna - poznaj Keychron K3 Pro
Customowa niskoprofilowa klawiatura mechaniczna – poznaj Keychron K3 Pro
17/02/2023

Klawiatura mechaniczna hot-swap - najlepsze propozycje od Keychron

Klawiatura mechaniczna hot-swap - najlepsze propozycje od Keychron

Klawiatura mechaniczna hot-swap to stosunkowa nowość na rynku, która jednak zyskuje coraz większe grono miłośników. Wynika to właśnie z opcji hot-swappable, zwanej w skrócie hot-swap. Dana funkcja umożliwia łatwą zmianę switchy, inaczej zwanych przełączników bez konieczności lutowania. Jest to szczególne udogodnienie dla wszystkich użytkowników klawiatur mechanicznych, którzy lubią dostosowywać je całkowicie pod siebie.

W związku z tym, że opisanych wyżej urządzeń pojawia się na rynku coraz więcej, zdajemy sobie sprawę jak trudny może być wybór. Tym samym, chcąc pomóc w doborze tej odpowiedniej, postanowiliśmy napisać dany artykuł. Poniżej przedstawiamy Ci klawiatury mechaniczne hot-swap od Keychron.

Klawiatura mechaniczna hot-swap - najlepsze propozycje od Keychron

Pierwsza klawiatura, którą przedstawimy w tym artykule to Keychron K4 Pro QMK/VIA Wireless Mechanical Keyboard. Dane urządzenie można całkowicie spersonalizować. Zawdzięcza to głównie dwóm funkcjom. Po pierwsze, posiada opcję hot-swappable, o której wspominaliśmy wcześniej. Dzięki niej, posiadacz K4 Pro może wymieniać przełączniki bez konieczności lutowania. Po drugie, dzięki oprogramowaniu QMK/VIA może bez problemu programować i mapować dowolne klawisze. Tym samym, dana klawiatura będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników personalizacji.

Oprócz wyżej wymienionych cech, Keychron K4 Pro wyróżnia coś jeszcze. Dana klawiatura mechaniczna jest bezprzewodowa. Łączy się poprzez Bluetooth z maksymalnie 3 urządzeniami. W razie potrzeby, posiada również tryb przewodowy z połączeniem USB typu C. Na koniec, K4 Pro jest kompatybilna ze wszystkimi systemami operacyjnymi i posiada także klawisze multimedialne w układzie Mac. Tym samym, sprawdzi się również dla miłośników marki Apple.

Klawiatura mechaniczna hot-swap - najlepsze propozycje od Keychron

Kolejna klawiatura mechaniczna, na którą warto zwrócić uwagę to Keychron V1 QMK Custom Mechanical Keyboard. Posiada kompaktowy układ 75%, akustyczną podkładkę silikonową i podwójne nasadki PBT. Co więcej, jest zaprojektowana w ten sposób, aby każdy jej element był łatwy w montażu. Między innymi dzięki najważniejszej w danym artykule opcji – hot-swappable.

V1 również posiada wsparcie QMK/VIA umożliwiające programowanie i mapowanie dowolnych klawiszy. Jednak to nie wszystko. Potężny MCU o strukturze Arm uzbrojony w 128K Flash sprawia, że dana klawiatura będzie dobrym rozwiązaniem dla programistów.

Klawiatura mechaniczna hot-swap - najlepsze propozycje od Keychron

Jeżeli zależy Ci na układzie TKL, koniecznie poznaj w pełni aluminiową Keychron Q3 QMK Custom Mechanical Keyboard. W jej przypadku również możesz również dokonać personalizacji wszystkich elementów. Oprócz opcji hot-swap, posiada wsparcie QMK/VIA, dzięki czemu bez problemu zaprogramujesz i przemapujesz dowolne klawisze. 

W przypadku Q3 warto zatrzymać się na chwilę przy jej konstrukcji. Posiada aluminiowy korpus obrabiany CNC 6063 wraz z polerowanym, anodowanym i piaskowanym wykończeniem. Co więcej, ma podwójną uszczelkę. Krótko mówiąc, cała klawiatura została zaprojektowana w ten sposób, że nie tylko można ją dowolnie customizować, ale jednocześnie nie sposób przejść obok niej obojętnie.

keychron k8 pro

Kolejna klawiatura, którą przedstawimy to Keychron K8 Pro QMK/VIA Wireless Mechanical Keyboard. Podobnie, jak w przypadku K4 Pro łączy się poprzez Broadcom Bluetooth 5.1 i łatwo przełącza między maksymalnie 3 urządzeniami. Co istotne, jest także kompatybilna ze wszystkimi systemami operacyjnymi i posiada klawisze multimedialne w układzie Mac.

Keychron K8 Pro pozwala na programowanie i mapowanie dowolnego klawisza na klawiaturze. Wszystko dzięki obsłudze QMK i VIA. Umożliwia także wymianę każdego przełącznika na prawie wszystkie 3-pinowe i 5-pinowe przełączniki mechaniczne typu MX. I to wszystko bez konieczności lutowania! W ten sposób możesz modyfikować oraz udoskonalać klawiaturę jak tylko zechcesz.

keychron v6

Ostatnia klawiatura, którą przedstawimy w artykule “Klawiatura mechaniczna hot-swap – najlepsze propozycje od Keychron” to Keychron V6 QMK Custom Mechanical Keyboard. Dzięki funkcji hot-swappable i wsparciu QMK/VIA możesz ją dowolnie customizować. Tutaj również znajdziemy potężny MCU o strukturze Arm uzbrojony w 128K Flash podobnie jak w przypadku V1. Dana klawiatura będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które preferują customowe i jednocześnie pełnowymiarowe klawiatury mechaniczne.

Klawiatura mechaniczna hot-swap - poznaj inne modele od Keychron:

0
[]