Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Które switche wybrać?
Przełączniki Gateron – poradnik które switche wybrać?
05/05/2022
Nowoczesny prezent - najlepsze gadżety dla nastolatka - top 5
Nowoczesny prezent – najlepsze gadżety dla nastolatka – top 5
12/05/2022

Klawiatura mechaniczna czy membranowa - poradnik jaką wybrać?

Klawiatura mechaniczna czy membranowa

Często przy tworzeniu desksetup’u pojawia się pytanie – klawiatura mechaniczna czy membranowa? Rynek oferuje naprawdę szeroki wachlarz, jeżeli chodzi o oba te rodzaje klawiatur, przez co sama decyzja jest nie lada wyzwaniem. Osoba planująca zakup klawiatury chce, aby była ona w 100% dopasowana do jego potrzeb. Dlatego w tym artykule pomożemy Ci zdecydować, jaką klawiaturę wybrać.

Klawiatura mechaniczna

Keychron C2

Zadając sobie pytanie “Klawiatura mechaniczna czy membranowa?”, zacznijmy od sposobu działania klawiatury mechanicznej.

Klawiatura mechaniczna to klawiatura rzadziej spotykana u użytkowników, która działa w następujący sposób: pod każdym jej przyciskiem znajduje się niezależny przełącznik, który rejestruje naciśnięcie. Klawiatura mechaniczna może być wyposażona w różnego rodzaju przełączniki (zobacz artykuł “Przełączniki Gateron – poradnik które switche wybrać?”), np. Gateron.
Ważne jest to, że każdy klawisz posiada osobny przełącznik. Dzięki temu klawiatura mechaniczna jest bardziej wytrzymała. Dodatkowo, przez to nie trzeba naciskać klawiszy do końca, aby na ekranie pojawił się odpowiadający klawiszowi znak.

Jeżeli zadając pytanie “Klawiatura mechaniczna czy membranowa?” zdecydujesz się na mechaniczną, przedstawiamy Ci firmy, których klawiatura mechaniczna niewątpliwie zasługuje na uwagę – Keychron oraz Glorious.

Klawiatura mechaniczna marki Keychron to doskonały produkt o minimalistycznym designie. Keychron oferuje naprawdę szeroki wachlarz klawiatur mechanicznych – jedne z ich klawiatur to Keychron – K2 (Hot-swappable) Wireless Mechanical Keyboard v2 czy Keychron – K6 Wireless Mechanical Keyboard.

Druga marka, których klawiatura mechaniczna zasługuje na uwagę to zdecydowanie Glorious. Glorious posiada profesjonalny, wysokiej jakości sprzęt, który w głównej mierze przeznaczony jest dla graczy. Glorious Modular Mechanical Keyboard czy Glorious – GMMK Pro z możliwością wyboru dowolnych nasadek klawiszy zachwyci niejednego gracza (i nie tylko).

Klawiatura membranowa

satechi

Zadając sobie pytanie “Klawiatura mechaniczna czy membranowa?”, warto również dokładnie poznać sposób działania klawiatury membranowej.

Klawiatura membranowa jest częściej spotykana i bardziej ogólnodostępna niż klawiatura mechaniczna. Pod wszystkimi jej przyciskami rozciągają się 3 membrany. Między klawiszami a membraną znajdują się gumowe kulki, które wywołują nacisk. Właśnie to naciśnięcie powoduje wytworzenie się sygnału, który wysyłany jest do urządzenia. Przyciski w takiej klawiaturze aktywują się w momencie wciśnięcia ich na 4 mm.
Jeżeli zadając pytanie “Klawiatura mechaniczna czy membranowa?” zdecydujesz się na membranową, przedstawiamy Ci firmy, których klawiatura membranowa niewątpliwie zasługuje na uwagę – Satechi i Logitech.

Klawiatura membranowa marki Satechi wyróżnia się minimalistycznym, eleganckim designem, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi produktów Apple. Marka tworzy swoje produkty tak, aby były idealnie dopasowane do Macbook’a czy iPad’a. Ich klawiatura membranowa Slim X1 Bluetooth Backlit Keyboard czy Aluminum Bluetooth Keyboard to idealny wybór dla każdego, kto zdecyduje się na klawiaturę membranową.

Druga marka, która posiada w swojej ofercie klawiatury membranowe to Logitech. Szwajcarska firma projektuje nowatorskie i wysokiej jakości produkty. Ich klawiatura membranowa Logitech Craft czy Logitech MX Keys Mini for Mac wyróżnia się wysoką jakością i gwarantowaną wygodą pisania.

Klawiatura mechaniczna

Klawiatura mechaniczna keychron

Zalety
Duża żywotność – nawet 50 mln uderzeń
Wysoki komfort pisania
Aktywacja klawiszy już po wciśnięciu ich na 2 mm
Możliwość wciskania kilku klawiszy jednocześnie
Krótki czas powrotu klawiszy do pozycji początkowej

Wady
Głośniejszy dźwięk podczas użytkowania
Większy rozmiar
Mniejsza dostępność
Wyższa cena

Poznaj nasze klawiatury mechaniczne:

Klawiatura membranowa

Klawiatura membranowa

Zalety
Cichy dźwięk użytkowania
Niewielki rozmiar
Większa dostępność
Niższa cena

Wady
Mniejsza żywotność – do 10 mln uderzeń
Niższy komfort pisania
Konieczność zastosowania większej siły do aktywacji klawisza
Dłuższy czas powrotu do pozycji początkowej

Poznaj nasze klawiatury membranowe:

0
[]