Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Drewniane organizery na biurko - poznaj OakyBlocks
Drewniane organizery na biurko – poznaj OakyBlocks
11/08/2022
Stojak do iPada - poradnik jaki wybrać
Stojak do iPada – poradnik jaki wybrać
18/08/2022

Keycaps do klawiatur - Poradnik dla początkujących

Keycaps do klawiatur - Poradnik dla początkujących

Keycaps do klawiatur to klucz do personalizacji tego sprzętu. Jeżeli lubisz urządzenia jedyne w swoim rodzaju i zależy Ci na tym, aby Twoja klawiatura mechaniczna była unikatowa, zdecydowanie powinieneś przeczytać ten poradnik. Opowiadamy w nim, czym dokładniej są keycapy. Przedstawiamy także ich główne rodzaje, co pozwoli Ci dokonać odpowiedniego wyboru i stworzyć klawiaturę mechaniczną w 100% dostosowaną pod Twoje Ciebie.

Keycaps do klawiatur - co to takiego?

nasadki

Keycaps to nasadki z tworzywa sztucznego lub metalu umieszczone nad przełącznikami klawiatury komputera. Dzięki nim można zmienić wygląd swojego urządzenia i wybrać nasadki, które zwiększają komfort jego użytkowania. Tę możliwość wybierają zazwyczaj osoby, które lubią personalizować swoje sprzęty, a także zależy im na jak największej wydajności i wygodzie. Co istotne, to nie tylko młodzi ludzie, którzy spędzają wiele czasu grając, ale także osoby pracujące na co dzień przy komputerze.

Jeżeli chodzi o podział keycapów, wyróżniamy ich dwa główne rodzaje. Jeden z nich, to nasadki ABS, zaś drugie PBT. Poniżej wyjaśnimy Wam dokładniej czym się różnią.

ABS keycaps do klawiatur

ABS Keycaps do klawiatur

ABS keycaps to najczęściej spotykane nasadki do klawiatur. Głównie z powodu ceny – należą do jednych z najtańszych nakładek. Tworzywo sztuczne, z którego zostały wyprodukowane to akrylonitryl-butadien-styren. Ich formowanie wtryskowe jest stosunkowo łatwe, więc produkuje się je masowo. Jeżeli chodzi o strukturę ABS – są gładkie i z czasem nabierają połysku. Istotne jest również to, że zazwyczaj zachowują się ciszej podczas pisania.

Zobacz keycapy ABS:

PBT keycaps do klawiatur

Keychron Double Shot KSA PBT Keycap Full Keycap Set

PBT keycaps są nasadkami z politereftalanu butylenu. To materiał, który jest odporny na zużycie i wstrząsy, przez co także trwalszy od ABS. Co więcej, nasadki z politereftalanu butylenu są teksturowane, nie gładkie. Przez droższy koszt wytworzenia są produkowane na mniejszą skalę, jednak zyskują coraz większą popularność. Głównie ze względu na wyżej wspomnianą trwałość oraz powierzchnię, która się nie wybłyszcza. Warto także mieć na uwadze, że PBT keycaps do klawiatur są głośniejsze niż ABS. Sprawdzą się u osób, którym zależy na dobrej jakości, a także tym, którzy nie lubią gładkich keycapów.

Wybierz keycapy PBT dla siebie:

0
[]