Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Gamingowa klawiatura mechaniczna - poznaj Ducky One 3
Gamingowa klawiatura mechaniczna – poznaj Ducky One 3
09/09/2022
IMac Hub - poznaj najlepszy adapter do iMaca 24 od Satechi
IMac Hub – poznaj najlepszy adapter do iMaca 24 od Satechi
22/09/2022

Jaki rozmiar klawiatury mechanicznej wybrać?

Jaki rozmiar klawiatury mechanicznej wybrać?

Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób zastanawia się, jaki rozmiar klawiatury mechanicznej wybrać. Z początku, odpowiedź na to pytanie nie przychodzi łatwo. Rynek zaskakuje nas coraz to większym wyborem, przez co podjęcie decyzji staje się jeszcze trudniejsze. A przecież odpowiednio dobrana klawiatura mechaniczna skutkuje większym komfortem podczas pracy, pisania lub grania.

Jaki rozmiar klawiatury mechanicznej wybrać? Przewodnik

Poniżej przedstawiamy Ci tabelę z podstawowymi informacjami, które pomogą Ci w podjęciu decyzji, jaki rozmiar klawiatury mechanicznej wybrać. Zawierają informacje odnośnie poszczególnych rozmiarów, a także ich wizualne porównanie. Szczegółową charakterystyką danych rodzajów, zajmiemy się w kolejnym podrozdziale.

Jaki rozmiar klawiatury mechanicznej wybrać?
Jaki rozmiar klawiatury mechanicznej wybrać?

Jaki rozmiar klawiatury mechanicznej wybrać? Opis poszczególnych rodzajów

Klawiatura mechaniczna 100%

To najczęściej używany typ klawiatury. Składa się z czterech części: głównego obszaru klawiszy, klawiatury numerycznej, klawiszy strzałek i obszaru funkcji. Sama klawiatura numeryczna ułatwia wszelkie prace biurowe związane z obliczeniami lub wprowadzaniem danych. Tym samym sprawdzi się do pracy, ale spokojnie – do gier również. Jedyną jej wadą dla niektórych osób może być jej wielkość i nieporęczność.

Polecana klawiatura 100%: Keychron K5

Keychron K5 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard - Bezprzewodowa Klawiatura Mechaniczna Slim

Klawiatura mechaniczna 96%

Podobna do klawiatury 100%, jednak wszystkie jej klawisze zostały ze sobą połączone. Dodatkowo te rzadko używane zmniejszono. Brakuje w niej niektórych klawiszy nawigacyjnych – PrtScn, Scroll Lock oraz Pause. Sprawdzi się zarówno w biurze, jak i podczas wielogodzinnego grania. Dodatkowo, dzięki temu, że jest kompaktowa, zajmie mniej miejsca na biurku.

Polecana klawiatura 96%: Keychron K4

Keychron K4

Klawiatura mechaniczna 80%

Dana klawiatura nazywana jest również Tenkeyless (TKL). Usunięto z niej klawiaturę numeryczną, dzięki czemu ma o wiele mniejszy rozmiar. Będzie świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które potrzebują więcej miejsca na biurku.

Polecana klawiatura 80%: Keychron K8 Pro

Keychron K8 Pro QMK/VIA Wireless Mechanical Keyboard - Bezprzewodowa Klawiatura Mechaniczna

Klawiatura mechaniczna 75%

Klawiatura, którą zwykle kojarzą osoby korzystające z laptopów. Jej układ składający się z 84 klawiszy usprawnił klawisze funkcyjne. Tym samym zostały zachowane klawisze kierunkowe i klawisze F. Co istotne, nie posiada klawiatury numerycznej oraz niektórych klawiszy nawigacyjnych (Insert, PrtScn, Scroll Lock i Pause). Dany rodzaj klawiatur mechanicznych sprawdzi się dla wszystkich osób przyzwyczajonych do takich urządzeń jak Macbook Pro.

Polecana klawiatura 75%: Keychron K3

Keychron K3 Ultra-slim Wireless Mechanical Keyboard v2

Klawiatura mechaniczna 65%

Zadając sobie pytanie, jaki rozmiar klawiatury wybrać, nie możemy zapomnieć o tej wersji. Tym razem klawisze są jeszcze bardziej zwarte, dzięki czemu jej rozmiar jest jeszcze mniejszy. W danej klawiaturze usunięto klawisze funkcyjne F oraz klawiaturę numeryczną, a ich funkcje zastąpiono kombinacjami innych klawiszy. Pozostawiono jedynie najczęściej używane klawisze funkcje oraz kierunkowe. Dana klawiatura polecana jest głównie do pisania.

Polecana klawiatura 65%: Keychron K7

Keychron K7

Klawiatura mechaniczna 60%

Ostatni typ klawiatury, który przedstawimy w artykule “Jaki rozmiar klawiatury mechanicznej wybrać?” to 60%. Zachowano w nim rząd liczb i klawisze alfabetyczne. Jeżeli chodzi o klawisze funkcyjne i strzałki – można z nich korzystać za pomocą kombinacji innych klawiszy. To idealne rozwiązanie dla osób, które dużo piszą i zależy im, aby klawiatura była niewielkich rozmiarów.

Polecana klawiatura 60%: Ducky One 3 Mini

Ducky One 3 Yellow Mini - Klawiatura Mechaniczna

Gdy już wiesz, jaki rozmiar klawiatury wybrać, poznaj nasze modele:

0
[]