Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Ergonomiczne krzesło do biura - poznaj HÅG Capisco Puls 8020
Ergonomiczne krzesło do biura – poznaj HÅG Capisco Puls 8020
10/03/2023
Stojak do słuchawek - poradnik jaki wybrać
Stojak do słuchawek – poradnik jaki wybrać
23/03/2023

Jaka klawiatura mechaniczna QMK/VIA będzie najlepsza?

Jaka klawiatura mechaniczna QMK/VIA będzie najlepsza?

Klawiatura mechaniczna QMK/VIA cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które przez wiele godzin dziennie piszą czy też grają. Głównie z powodu tego, że oprogramowanie QMK/VIA umożliwia dowolne programowanie i mapowanie klawiszy. Dzięki temu, użytkownik takiej klawiatury mechanicznej może dostosować ją pod siebie tak, aby praca była jeszcze bardziej komfortowa, a gra jeszcze przyjemniejsza.

W związku z tym, że rynek oferuje coraz więcej danych klawiatur, wybór idealnej jest o wiele trudniejszy. Z pomocą jednak przychodzi ten artykuł. Przedstawimy w nim pięć modeli klawiatur mechanicznych z oprogramowaniem QMK/VIA. Tym samym, wybór najlepszej będzie dla Ciebie łatwiejszy.

Jaka klawiatura mechaniczna QMK/VIA będzie najlepsza?

Pierwsza klawiatura mechaniczna, którą przedstawimy to Keychron K4 Pro. Dana klawiatura jest bezprzewodowa – łączy się poprzez Bluetooth z maksymalnie 3 urządzeniami. Posiada opcję hot-swappable, dzięki której można wymieniać przełączniki bez konieczności lutowania. Jednak, co najważniejsze to, że dzięki oprogramowaniu QMK/VIA można bez problemu programować i mapować jej dowolne klawisze. To idealne rozwiązanie dla osób, które pragną całkowitej personalizacji.

Jaka klawiatura mechaniczna QMK/VIA będzie najlepsza?

Keychron Q1 QMK Custom Mechanical Keyboard Version 2 to kolejna klawiatura, która będzie idealnym wyborem dla fanów personalizacji. Tak, jak Keychron K4 Pro posiada opcje hot-swappable i co najważniejsze – oprogramowanie QMK/VIA. Wyróżnia ją także elegancki, retro design. Posiada aluminiowy korpus obrabiany CNC 6063 wraz z polerowanym, anodowanym i piaskowanym wykończeniem. Tym samym, to będzie idealna klawiatura mechaniczna dla każdej osoby, która lubi retro design, a także personalizowanie urządzeń.

Jaka klawiatura mechaniczna QMK/VIA będzie najlepsza?

Kolejna klawiatura mechaniczna, na którą warto zwrócić uwagę to bezprzewodowa Keychron K10 Pro. Oprócz tego, że posiada oprogramowanie QMK/VIA, zachwyca nas jeszcze inną możliwością personalizacji. Otóż umożliwia wymianę każdego switcha na prawie wszystkie 3-pinowe i 5-pinowe switche mechaniczne typu MX bez konieczności lutowania. Tym samym, będzie idealnym rozwiązaniem dla miłośników personalizacji. Co istotne to, że K10 Pro jest także kompatybilna ze wszystkimi systemami operacyjnymi i posiada klawisze multimedialne w układzie Mac. Tak więc sprawdzi się idealnie dla posiadaczy sprzętu marki Apple.

Keychron q6

W tym artykule musimy także wspomnieć o Keychron Q6. Tak, jak opisana wcześniej Keychron Q1 również posiada opcję hot-swappable oraz co najważniejsze – wsparcie QMK/VIA. Warto jednak zwrócić uwagę także na jej konstrukcję –  aluminiowy korpus obrabiany CNC 6063 wraz z polerowanym, anodowanym i piaskowanym wykończeniem. Posiada także podwójną uszczelkę. Krótko mówiąc, obok danej klawiatury mechanicznej nie sposób będzie przejść obojętnie. To świetne rozwiązanie dla miłośników customizacji.

k3 pro

Ostatnia klawiatura, którą przedstawimy Ci w tym artykule to Keychron K3 Pro. Będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które preferują niski profil. Również umożliwia programowanie oraz mapowanie dzięki obsłudze QMK i VIA. Jednak to co także jest istotne to, że pozwala wymienić każdy przełącznik na prawie wszystkie dostępne na rynku 3-pinowe oraz 5-pinowe przełączniki mechaniczne typu MX ( np. Gateron, Kailh, Cherry). I to bez konieczności lutowania! Tym samym, to jedna z niewielu niskoprofilowych klawiatur mechanicznych, które można w całości personalizować.

Poznaj także inne modele:

0
[]