Darmowa dostawa do Paczkomat® od 100 zł.
Nowoczesny prezent dla kobiet
Nowoczesny prezent dla kobiet, czyli ładowarka od Marie Wolt
24/11/2020
Akcesoria do Macbooka – praktyczne i stylowe propozycje
08/12/2020

Biurko do pracy w domu – czym kierować się przy jego wyborze

Biurko do pracy w domu

Współcześnie praca zdalna stała się wyjątkowo modna, jeszcze kilka lat temu mało kto pracował właśnie w taki sposób. Najczęściej praca z domu polega na wykonywaniu obowiązków zleconych przez pracodawcę poza siedzibą firmy. Głównymi narzędziami wykorzystywanymi w home office są meble jak fotel ergonomiczny, biurko do pracy w domu oraz nowoczesne technologie, czyli komputery, telefony komórkowe oraz Internet.

Jeżeli decydujemy się na pracę zdalną musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim powinniśmy funkcjonalnie urządzić swoje miejsce do pracy. Najlepiej do tego celu wykorzystać oddzielne pomieszczenie, gdzie w godzinach pracy skutecznie oddzielimy się od naszych współlokatorów. Jeżeli nie mamy takiej możliwości powinniśmy wydzielić odrębną strefę na mini home office np. odizolujemy się parawanem, czy wysokimi meblami. Autonomiczne miejsce pozwoli nam lepiej się skupić, jak również będzie dobrze odbierane przez naszych pracodawców, czy kolegów z pracy (rozmowy przez kamerę).

Praca zdalna musi skutecznie przenosić Cię w świat zawodowy, dlatego też nie najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie obowiązków służbowych na kanapie, czy też przy stole w jadalni. Aby praca w domu przynosiła oczekiwane efekty musisz zadbać o profesjonalnie urządzone miejsce do wykonywania spraw zawodowych.

Jak urządzić Home Office? Biurko to dobry początek. 

Biurko do pracy w domu i Home Office

W domowym biurze najważniejsze jest odpowiednio dobrane siedzisko oraz biurko. Jeśli chodzi o rodzaj fotela to najlepiej zdecydować się na modele regulowane, ergonomicznej konstrukcji oraz obite twardą tapicerką. Możliwość zmiany wysokości siedziska pozwoli bezproblemowo dopasować fotel do wybranego biurka, zaś wyprofilowana i twarda tapicerka zadba o zdrową i wygodną pozycję siedzącą.

Biurko do pracy w domu powinno być odpowiednio dopasowane do naszej przestrzeni. Jeżeli posiadamy oddzielny pokój do pracy, wówczas mamy ogromne pole do popisu, natomiast jeśli dysponujemy skromną strefą home office zdecydowanie lepsze będzie małe biurko np. La Forma – Foreman Desk. Wybierając biurko do pracy zdalnej powinniśmy pamiętać, że będziemy spędzać przy nim dużo czasu, dlatego musi ono pomagać w  utrzymaniu zdrowej postawy. Doskonale sprawdzą się tutaj proste i nowoczesne modele np. Woodman – Kota Desk lub La Forma – Tabolt Desk, czyli biurka o gładkiej powierzchni i zgrabnej konstrukcji.

Pracując w domu powinieneś zadbać nie tylko o dostęp do sprzętu elektronicznego i Internetu. Zdarzają się sytuacje, w których musisz coś szybko podpisać, zanotować, czy też podkreślić. Z racji tego świetnym rozwiązaniem są biurka, które posiadają szuflady lub wnęki na dokumenty oraz niezbędne przybory. Doskonałym przykładem są biurka marki Woodman Carteret Desk i Nice Desk lub model Kiara od Marckeric. Wewnętrzne szuflady lub ukryta wnęka zapewnia porządek na biurku i łatwy dostęp do potrzebnych narzędzi

Chcesz zakupić biurko do pracy w domu?

0
[]